Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Klinikinio kodavimo jau mokoma ir nuotoliniu būdu
Naujienos
Klinikinio kodavimo jau mokoma ir nuotoliniu būdu
2015-04-01

Sveikatos priežiūros srityje auga poreikis specialiems klinikinio kodavimo mokymams, kurių metu aiškinama, kaip teisingai koduoti ligoninėse gydytų pacientų atvejus. Siekiant užtikrinti, kad šie mokymai būtų prieinami didesnei auditorijai, kovo pabaigoje Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) kartu su Slaugos darbuotojų tobulinimosi ir specializacijos centru pradėjo organizuoti juos nuotoliniu būdu, pasitelkdama šiuolaikines informacijos perdavimo priemones. 

 

VLK Klinikinio kodavimo skyriaus vedėjos Tatjanos Golubajevos teigimu, šįkart dalyviai buvo mokomi apie chirurginio ir terapinio gydymo komplikacijų bei smegenų kraujotakos sutrikimų (insultų) atvejų kodavimą. Gyvai – atvykusieji į VLK – šiuos mokymus išklausė apie 160 dalyvių.

 

„Tuo tarpu kiti norintieji dalyvavo nuotoliniuose mokymuose – tokia galimybė sudaryta pirmą kartą. Ja pasinaudojo daug šalies ligoninių ir pavienių specialistų. Prie nuotolinių mokymų prisijungė klausytojai ir iš tolimesnių Lietuvos vietovių – Klaipėdos, Visagino, Šiaulių, Kelmės, Rokiškio, Kauno, Jurbarko, kitų regionų. Taip pat ir Vilniaus M. Marcinkevičiaus bei Santariškių klinikų Vaikų ligoninės darbuotojai", – teigia T. Golubajeva.

 

 

VLK Klinikinio kodavimo skyriaus vedėja Tatjana Golubajeva. VLK nuotrauka. 

 

Anot jos, nuotoliniai mokymai ateityje sudarys galimybę dar didesniam klausytojų skaičiui savo darbo vietoje išklausyti aktualią klinikinio kodavimo informaciją, niekur nevykstant. Taigi tokia mokymosi forma tampa vis patrauklesnė ir priimtinesnė žmonėms, norintiems tobulinti klinikinio kodavimo įgūdžius.

 

„Šios žinios reikalingos ligoninių specialistams, siekiant užtikrinti kokybišką ir tikslų statistinių duomenų apie pacientams suteiktas paslaugas pateikimą, tikslų gydymo atvejų klasifikavimą, kas yra privaloma pagal tarptautinius standartus. Tokie mokymai naudingi ir vidaus audito bei kontrolės specialistams, kurie tikrina pateikiamų duomenų kokybę",– pasakojo T. Golubajeva.

 

Įdomu tai, kad kitose šalyse klinikinį kodavimą atlieka skirtingi specialistai. Vienose tai atlieka gydytojas, kuris gydo pacientą, kitose, pavyzdžiui, Skandinavijos šalyse, Airijoje, Šveicarijoje, JAV, šis darbas patikėtas klinikiniams koduotojams – specialiai parengtiems specialistams. Lietuvoje nuo praeitų metų Slaugos darbuotojų tobulinimosi ir specializacijos centras taip pat pradėjo rengti tokius specialistus. Tikimasi, kad ir Lietuvoje klinikiniai koduotojai perims šį darbą, o gydytojai galės daugiau laiko skirti savo pacientams, Be to, kaip rodo minėtų šalių patirtis, bus geresnė ir kodavimo kokybė.

                     

Kodavimo duomenys naudojami statistikai, ligoninių veiklos analizei ir vertinimui, jie reikalingi rengiant ataskaitas pacientams apie  jiems suteiktas  paslaugas ir jų kainas. Minėti mokymai – anaiptol ne vienintelis būdas gerinti gydymo įstaigų darbuotojų kvalifikaciją klinikinio kodavimo srityje. Dėl sudėtingų kodavimo atvejų gydymo įstaigų darbuotojus kasdien konsultuoja VLK Klinikinio kodavimo skyriaus specialistai. Be to, nuo 2013 m. kas ketvirtį leidžiami teminiai Klinikinio kodavimo biuleteniai.   

Daugiau informacijos apie tai galima rasti VLK interneto svetainės www.vlk.lt skyriuje „Klinikinis kodavimas".

 

Kontaktai žiniasklaidai:
    Lina Bušinskaitė
    Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
    Ryšių su visuomene skyriaus vedėja
   Tel. (8 5) 236 4105, mob. tel. 8 687 41445
   El. paštas lina.businskaite@vlk.lt 

 

 

Kviečiame apsilankyti VLK profilyje Facebook: https://www.facebook.com/vlk.lt

 

Visi gyventojai rūpimus klausimus gali pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų

informacijos  telefono numeriu 8 700 88888.