Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Keliauji po Europą – pasirūpink Europos sveikatos draudimo kortele
Naujienos
Keliauji po Europą – pasirūpink Europos sveikatos draudimo kortele
2017-07-10

Nuo liepos pradžios Vilniuje pradėjo kursuoti troleibusas su informacija apie Europos sveikatos draudimo kortelę ir jos teikiamas garantijas. Tokiu būdu siekiama piliečiams priminti laiku įsigyti dokumentą, užtikrinantį nemokamą būtinąją medicinos pagalbą keliaujant Europos Sąjungos šalyse.

 

Vilniečiai ir miesto svečiai informuojami, kad Europos sveikatos draudimo kortelė yra dokumentas, patvirtinantis apdraustojo teisę pasinaudoti mediciniškai būtinomis valstybės finansuojamomis sveikatos priežiūros paslaugomis, kai laikinai vieši bet kurioje iš 28 Europos Sąjungos valstybių, taip pat Islandijoje, Lichtenšteine, Norvegijoje ir Šveicarijoje.

 

 

Informacija apie Europos sveikatos draudimo kortelę ant Vilniaus viešojo transporto. Vilniaus TLK nuotrauka.

 

„Siekiame ugdyti žmonių sąmoningumą pasirūpinti savo ir savo artimųjų saugumu ruošiantis į kelionę po Europą. Jei esate apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu ir kelionėje turite Europos sveikatos draudimo kortelę, galite jaustis saugesnis. Kiekvienas asmuo, susirgęs arba nukentėjęs nuo nelaimingo atsitikimo Europoje, turi užtikrintą teisę į būtinąją medicinos pagalbą", – pabrėžia Vilniaus teritorinės ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Lina Vitkauskienė.

 

Vilniaus teritorinė ligonių kasa primena, kad prireikus pagalbos, Europos Sąjungos šalies apdraustasis asmuo turi kreiptis į valstybinio sektoriaus gydymo įstaigas. Europos sveikatos draudimo kortelė yra išduodama nemokamai.

 

Jeigu kyla klausimų, į teritorinę ligonių kasą skambinkite šiais numeriais: 8 700 88 888, (8 5) 212 0000, rašykite el. p. vitlk@vlk.lt, info@vlk.lt arba daugiau informacijos ieškokite interneto svetainėje www.vilniaustlk.lt

 

 

Vilniaus teritorinės ligonių kasos informacija

 

Kontaktinis asmuo žiniasklaidai:

Eglė Bugailiškienė

Vilniaus teritorinės ligonių kasos
Administravimo skyriaus vyriausioji specialistė
Ž. Liauksmino g. 6, 01101 Vilnius
Tel. (8 5)  210 0056
El. paštas egle.bugailiskiene@vlk.lt

www.vilniaustlk.lt