Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Kauno teritorinė ligonių kasa dalyvavo renginyje „Europos darbo dienos – 2014“
Naujienos
Kauno teritorinė ligonių kasa dalyvavo renginyje „Europos darbo dienos – 2014“
2014-10-10

Kauno darbo biržoje įvyko renginys, kuriame dalyvavo Lietuvos, Airijos, Slovakijos, Ispanijos, Latvijos, Olandijos, Čekijos, Vokietijos EURES konsultantai, o taip pat pirmą kartą – Kauno teritorinės ligonių kasos (TLK) atstovai.

 

EURES yra Europos Sąjungos (ES) valstybių narių, taip pat Norvegijos, Islandijos ir Lichtenšteino, Šveicarijos, valstybinių įdarbinimo agentūrų bei partnerinių organizacijų bendradarbiavimo tinklas, įkurtas 1993 metais. EURES paskirtis – teikti informaciją, įdarbinimo paslaugas darbdaviams bei ieškantiems darbo.


 eures-2014-1.jpg

 Kauno TLK atstovės (kairėje) renginio metu


Renginio metu, kurį organizavo Lietuvos EURES konsultantai, svečiai skaitė pranešimus apie darbo ir gyvenimo sąlygas jų šalyse, individualiai konsultavo lankytojus įvairiais įdarbinimo klausimais.

 

Šiame renginyje visą dieną aktyviai dalyvavo ir Kauno TLK darbuotojai. Klausytojams perskaitytas  pranešimas „Europos sveikatos draudimo kortelė ir sveikatos draudimas užsienyje", atsakyta į klausimus apie būtinosios pagalbos suteikimą kitose šalyse. Kauno TLK atstovės teikė konsultacijas apie sveikatos draudimą Lietuvoje ir užsienio valstybėse, buvo aiškinama, kam reikalinga Europos sveikatos draudimo kortelė, platinami apie šią kortelę Valstybinės ligonių kasos išleisti lankstinukai. 

 

Keliose salėse bei biržos stenduose buvo iškabinti Kauno visuomenės sveikatos biuro ir Kauno TLK pagaminti plakatai „Privalomasis sveikatos draudimas: ką reikia žinoti?", kurie apie sveikatos draudimą nuo šiol informuos besilankančius Kauno darbo biržoje.

 

eures-2014-3.jpg 

 

Renginyje dalyvavo ir Kauno „Europe Direct" informacijos centro, Švietimo mainų paramos fondo bei pagalbos Europoje „Solvit" atstovai.

 

„Europos darbo dienos – 2014" suteikė galimybę paviešinti mūsų valstybinę instituciją, pagerinti jos įvaizdį, atsakant į klausimus apie privalomąjį sveikatos draudimą, kurie yra aktualūs įvairiose ES šalyse.  

 

Renginio dalyviai sužinojo daug vertingos informacijos apie sveikatos draudimą vykstantiems dirbti į užsienį, darbo paieškas Europoje, CV reikalavimus ir pan.

 

Veronika Pečkienė

Kauno teritorinės ligonių kasos

vyriausioji specialistė ryšiams su visuomene