Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Kai laukiama dantų protezavimo išlaidų kompensacijų: apie banko sąskaitų pasikeitimus būtina pranešti ligonių kasai
Naujienos
Kai laukiama dantų protezavimo išlaidų kompensacijų: apie banko sąskaitų pasikeitimus būtina pranešti ligonių kasai
2019-07-19
​Panevėžio teritorinė ligonių kasa (Panevėžio TLK) liepos mėnesį baigė siųsti pirmojo šių metų pusmečio kvietimus protezuoti dantis Panevėžio ir Utenos apskričių gyventojams, laukiantiems Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis apmokamo dantų protezavimo. Pusėje savivaldybių kvietimus šįmet gavo daugiau asmenų nei pirmąjį 2018 m. pusmetį.
 
Itin daug laukiančiųjų 2019 m. II ketvirtį pakviesta protezuoti iš Panevėžio miesto savivaldybės, kurioje eilė yra ilgiausia – beveik 3 tūkst. gyventojų. Per tą patį laikotarpį pernai kvietimai išsiųsti maždaug 1200 panevėžiečių. Iš viso per 2019 m. pirmąjį pusmetį kvietimų sulaukė 5699 Panevėžio ir 3090 Utenos apskričių gyventojų. Atitinkamai 2018 m. I pusmetį kvietimų buvo išsiųsta 3699 ir 2233. 
 
Utenos rajono gyventojams per šių metų pirmąją pusę iš viso išsiųsta 933, Rokiškio – 776, Anykščių – 743, Biržų – 702 kvietimai. Jų taip pat sulaukė 618 Panevėžio rajono gyventojų, 443 pasvaliečiai, 417 molėtiškių, 413 visaginiečių, 341 kupiškėnas, 316 ignaliniečių ir 268 zarasiškiai. Pakviestieji, išskyrus panevėžiečius, į laukiančiųjų dantų protezavimo sąrašą įrašyti 2016–2017 m. Kvietimus gavo tie panevėžiečiai, kurie į eilę stojo 2014–2015 m. Per metus paslaugos laukimo trukmė Panevėžio mieste sutrumpėjo dviem metais, kituose Panevėžio ir Utenos apskričių rajonuose vidutiniškai – 8 mėn. 
 
Panevėžio TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus specialistai ragina gyventojus, laukiančius eilės protezuoti dantis, tikrinti pašto dėžutes, kad nenusimestų pašto kvietimai atsiimti registruotus ligonių kasos siunčiamus laiškus. Taip pat prašoma pasitikrinti, ar ligonių kasai buvo pateiktos vis dar galiojančios banko sąskaitos, nes pastaruoju metu atgal į ligonių kasos sąskaitą grįžta nemažai išsiunčiamų kompensacijų tiems, kurie dantis protezavo savo lėšomis. To priežastis – uždarytos ligonių kasai anksčiau nurodytos gyventojų banko sąskaitos.
 
Ligonių kasa primena, kad nuo 2019 m. visi turintieji teisę į dantų protezavimą PSDF biudžeto lėšomis įtraukiami į vieną bendrą dantų protezavimo eilę. Taip siekiama visoje Lietuvoje suvienodinti eiles, sparčiausiai trumpinant tas, kurios buvo ilgiausios. Panevėžio TLK veiklos zonos gyventojų dantims protezuoti 2019 m. skirta beveik 6 mln. Eur – maždaug 2 mln. Eur daugiau nei 2018 m. Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos informuoja, kad šįmet iš PSDF biudžeto visoms dantų protezavimo paslaugų išlaidoms kompensuoti skirta net 10,2 mln. Eur daugiau nei pernai, iš viso – 33,2 mln. Eur.
 
Nuo šių metų dantis būtina protezuoti per 3 metus nuo TLK pranešimo apie atėjusią eilę gavimo dienos. Tad gavę TLK pranešimą, kreiptis į gydymo įstaigą dėl  dantų protezavimo pradėjimo gyventojai gali nebūtinai iš karto, o, pavyzdžiui, po pusmečio. Tik svarbu per ilgai neatidėlioti šio reikalo ir nepamiršti, kad visas procesas gali užtrukti, pavėlavus nebėra galimybės pratęsti paslaugos teikimo.
 
Teisę į dantų protezavimo paslaugas, kompensuojamas PSDF biudžeto lėšomis, turi keturios privalomuoju sveikatos draudimu apdraustų gyventojų grupės – asmenys, sulaukę senatvės pensijos amžiaus, asmenys, pripažinti nedarbingais arba iš dalies darbingais, pacientai, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos, ir vaikai ik 18 metų. Vaikams ir asmenims, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos, dantys protezuojami be eilės.
 
Daugiau informacijos – www.paneveziotlk.lt, bendruoju ligonių kasų tel. (8 5) 232 2222, el. paštu info@vlk.lt. Detalesnė informacija apie dantų protezavimo eiles pagal savivaldybes skelbiama www.paneveziotlk.lt, skyrelio „Gyventojams“ skiltyje „Dantų protezavimas“ („Dantų protezavimo eilės“).
 
Ką reikia žinoti apie dantų protezavimą (VLK infografikas).png 
Šį infografiką galite atsisiųsti iš čia.
 
Daugiau infografikų rasite čia.
 
 
Panevėžio teritorinė ligonių kasa
 
Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5) 232 2222.