Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > VLK: Kai kurios teritorinės ligonių kasos jau baigė sutarčių pasirašymą su paslaugų teikėjais
Naujienos
VLK: Kai kurios teritorinės ligonių kasos jau baigė sutarčių pasirašymą su paslaugų teikėjais
2013-04-25

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) praneša, kad sutarčių pasirašymas tarp teritorinių ligonių kasų (TLK) ir sveikatos priežiūros įstaigų visiškai baigtas Šiaulių TLK. Klaipėdoje jis bus baigtas pasirašius 1, o Panevėžyje – 4 likusias sutartis. Vilniaus ir Kauno TLK sutartis pasirašyti irgi baigs artimiausiomis dienomis, pagal kurias paslaugų teikėjams už suteiktas paslaugas bus atsiskaitoma Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis.

Pavyzdžiui, šiuo metu Vilniaus TLK jau yra sudariusi beveik 100 proc., o Kauno TLK – 98 proc. sutarčių su gydymo įstaigomis pagal tai, kiek iš viso numatyta lėšų. Šiaulių TLK sudarė 100 proc., Panevėžio TLK – beveik 100 proc., o Klaipėdos TLK – 99 proc. planuotų sutarčių su paslaugų teikėjais.

Vilniaus TLK yra pasirašiusi 109 sutartis su įstaigomis, teikiančiomis pirminės sveikatos priežiūros paslaugas, 66 – su stacionarines, 10 – su slaugos, 2 – su greitosios medicinos pagalbos ir 90 – su kitokias sveikatos priežiūros paslaugas teikiančiomis įstaigomis. Pastarosiomis dienomis sutartys buvo pasirašytos su Elektrėnų ligonine, Alytaus greitosios medicinos pagalbos stotimi, Druskininkų ligonine, Klaipėdos universitetine ligonine, kitomis įstaigomis.

Kauno TLK jau pasirašė 145 sutartis su pirminės sveikatos priežiūros įstaigomis (98 proc.), 51 – su stacionarines sveikatos priežiūros paslaugas teikiančiomis įstaigomis (77 proc.), 6 – su slaugos (100 proc.), 8 – su greitosios medicinos pagalbos (100 proc.) ir 81 – su kitokias sveikatos priežiūros paslaugas teikiančiomis įstaigomis (88 proc.). Iš viso pasirašyta jau yra pasirašyta 98 proc. sutarčių pagal tai, kiek tam numatyta skirti lėšų. Dalis paslaugų teikėjų sutartis yra pasirašę ir išsiuntę paštu, todėl kai jos pasieks Kauno TLK, sutarčių pasirašymas šiame regione eis į pabaigą. Per pastarąją savaitę ši TLK sudarė sutartis su visomis Kauno ir Marijampolės apskričių stacionarinėmis, slaugos bei greitosios medicinos pagalbos paslaugas teikiančiomis įstaigomis.

Klaipėdos TLK jau yra pasirašiusi beveik 100 proc. planuotų sutarčių su paslaugų teikėjais, o pasirašyti yra likusi tik 1 sutartis su VU Žalgirio klinika. Taigi jau sudarytos sutartys su 69 pirminės sveikatos priežiūros paslaugas, 63 – su stacionarines, 6 – su slaugos, 4 – su greitosios medicinos pagalbos, 99 – su specializuotas ambulatorines paslaugas teikiančiomis įstaigomis.

Panevėžio TLK šiuo metu yra pasirašiusi beveik 100 proc. visų planuotų sutarčių, pasirašyti dar liko sutartis su VU Žalgirio klinika. Tuomet ši TLK visiškai baigs pasirašyti sutartis. Taigi šiuo metu jau sudarytos 44 sutartys su pirminės sveikatos priežiūros, 64 – su stacionarines, 4 – su slaugos, 3 – su greitosios medicinos pagalbos bei 56 – su specializuotas ambulatorines paslaugas teikiančiomis įstaigomis.

Šiaulių TLK jau yra pasirašiusi 100 proc. sutarčių su paslaugų teikėjais ir jau pasirašytos visos planuotos sutartys. Šiuo metu jau yra sudarytos 66 sutartys su pirminės sveikatos priežiūros, 69 – su stacionarines, 3 su slaugos, 6 – su greitosios medicinos pagalbos bei 93 – su kitokias sveikatos priežiūros paslaugas teikiančiomis įstaigomis.

VLK atkreipia dėmesį, kad šių metų sutartys su gydymo įstaigomis pirmam pusmečiui pasirašomos tokiomis pačiomis sąlygomis kaip ir pernai, siekiant užtikrinti iki šiol pasiektą sveikatos priežiūros paslaugų vartojimo lygį, nemažinant finansavimo ir paslaugų, kompensuojant pagal šiuo metu galiojančią bazinių kainų balo vertę (šiuo metu mažiausia balo vertė – 0,89 lito). Siekiant ir antrąjį šių metų pusmetį užtikrinti tokį pat sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumo lygį, yra prašoma leisti naudoti turimas lėšas iš PSDF biudžeto rezervo. Tam reikalingi 145 mln. litų iš minėto rezervo, kuriuos norint panaudoti reikalingas Ministrų kabineto sprendimas. Vyriausybė šį klausimą turėtų svarstyti antrąjį šių metų pusmetį.


Teritorinių ligonių kasų pasirašytos sutartys
Vilniaus TLKKauno TLKKlaipėdos TLKPanevėžio TLKŠiaulių TLKIš viso pasirašyta
Su pirminės sveikatos priežiūros paslaugas teikiančiomis įstaigomis 109 145 69 44 66 433
Su stacionarias gydymo paslaugas teikiančiomis įstaigomis 66 51 63 64 69 313
Su slaugos paslaugas teikiančiomis įstaigomis 10 6 6 4 3 29
Su greitosios medicinos pagalbos paslaugas teikiančiomis įstaigomis 2 8 4 3 6 23
Su specializuotas ambulatorines paslaugas teikiančiomis įstaigomis 90 81 99 56 93 419

 

Kontaktai žiniasklaidai:
Lina Bušinskaitė
Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Ryšių su visuomene skyriaus vedėja
Tel. (8 5) 236 4105, mob. tel. 8 687 41445
El. paštas lina.businskaite@vlk.lt