Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Jubiliejinėje konferencijoje – netradicinė veiklos apžvalga ir šilti apsikabinimai
Naujienos
Jubiliejinėje konferencijoje – netradicinė veiklos apžvalga ir šilti apsikabinimai
2016-11-30

​Viena iš prieš 20 metų lapkričio 20-ąją įkurtų teritorinių ligonių kasų – Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK) – praėjusį savaitgalį minėjo savo veiklos dvidešimtmetį. Sukakčiai skirtoje metinėje konferencijoje netradiciškai ir šiek tiek su humoru pažvelgta į nueitą ligonių kasos ir gydymo įstaigų bendradarbiavimo kelią, retrospektyviai apžvelgtas dvidešimtmetis sveikatos priežiūros finansavimas ir Panevėžio TLK veikla, daug gražių žodžių ir šiltų apsikabinimų skirta įstaigos darbuotojams, dėkota partneriams. Renginio dalyviams parodytas filmas apie Panevėžio TLK 20-ies metų veiklą, pristatytas pirmasis ligonių kasos metraštis „Panevėžio TLK: 20 metų pacientų ir partnerystės labui".


 

Panevėžio TLK direktorius Jonas Narbutas. Panevėžio TLK nuotr. 


Konferencijoje dalyvavo LR Seimo nario Povilo Urbšio padėjėja Jūratė Kavaliauskienė, svečiai iš Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM), Valstybinės ligonių kasos, Panevėžio miesto savivaldybės, taip pat Panevėžio ir Utenos apskričių gydymo įstaigų vadovai, savivaldybių, visuomenės sveikatos biurų, pacientų organizacijų, kitų ligonių kasų atstovai, buvę Panevėžio TLK darbuotojai ir kt.


Panevėžio TLK direktorius Jonas Narbutas sveikinimo žodį pradėjo prisiminęs akademiko Zigmo Marcinkevičiaus žodžius, prieš daugelį metų pasakytus studentams. Pasak J. Narbuto, akademikas tada yra pasakęs, kad iš pradžių metai skaičiuojami po vieną, o baigus studijas, gyvenimas juos ima skaičiuoti dešimtmečiais. Ir tikrai: teritorinės ligonių kasos, atrodytų, taip neseniai pradėjusios savo veiklą, jau mini dvidešimtmetį. VLK Ekonomikos departamento direktorė Simona Adamkevičiūtė skaitė pranešimą tema „Sveikatos priežiūros finansavimo Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis retrospektyva ir perspektyva“.​ Panevėžio TLK nuotr. 


J. Kavaliauskienė, perdavusi Seimo nario P. Urbšio sveikinimą, linkėjo Panevėžio TLK mokėti gražiai dalinti jai skirtą Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetą lyg duonos kepalus – taip, kad jo užtektų visiems. Kolektyvui taip pat linkėjo sveikatos, geležinės ištvermės ir saliamoniškos išminties.


SAM Asmens sveikatos priežiūros departamento vadovas Zdislavas Skvarciany pažymėjo, kad ligonių kasos – ne tik priežiūros instrumentas, bet ir žmonės, daug bendraujantys su partneriais, su visuomene. Ir kai kiekvienas darbuotojas žino, ką daro, bei supranta, kad nuo jo priklauso daug, neabejotinai gaunamas geras rezultatas. Juk svarbiausia – ne pinigai, svarbiausia yra žmonės – tie, kurie dirba, ir tie, kurie gauna paslaugas. Z. Skvarciany įteikė laikinai sveikatos apsaugos ir ūkio ministro pareigas einančio Evaldo Gusto padėką Panevėžio TLK.Valstybinės ligonių kasos prie SAM Informacinių technologijų departamento direktorius, laikinai vykdantis VLK direktoriaus funkcijas Aurimas Baliukevičius diskutuoja su Visagino savivaldybės mero pavaduotoja, Panevėžio TLK stebėtojų tarybos nare Tamara Gaivoronskaja ir VšĮ Visagino ligoninės direktoriumi Kastyčiu Matulevičiumi. Panevėžio TLK nuotr.​


Panevėžio miesto savivaldybės mero pavaduotojas Aleksas Varna, įteikdamas miesto mero Ryčio Račkausko sveikinimo raštą, dėkojo Panevėžio TLK už rūpinimąsi visų sveikata, socialiai atsakingą veiklą, bendradarbiavimą su miesto bendruomene ir linkėjo ieškoti naujų galimybių, kad sveikatos priežiūros paslaugos gyventojams būtų kuo geriau prieinamos.


Įrodydama, kas ligonių kasų buvo padaryta per 20 metų sveikatos priežiūros finansavimo srityje, VLK Ekonomikos departamento direktorė Simona Adamkevičiūtė pravertė istorijos puslapius ir prisiminė PSDF biudžeto lėšų paskirstymo ligonių kasoms pradžią ir tobulinimą, ekonominius ir demografinius iššūkius, viešųjų ASPĮ finansinės veiklos rezultatų, PSDF biudžeto pajamų ir išlaidų kitimą, sveikatos priežiūros plėtrą, gydymo įstaigų restruktūrizavimą ir paslaugų optimizavimą, sveikatos priežiūros paslaugų apmokėjimą pagal sumažintą balo vertę dėl krizės ir kt., kvietė konferencijos dalyvius interaktyviai balsuoti už tai, ką reikia daryti siekiant patenkinti didėjančius sveikatos priežiūros poreikius ir tuo pačiu užtikrinant tvarų PSDF, pateikti siūlymus dėl privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokos įtraukimo į bendrus mokesčius ar jos išlaikymo atskira mokesčių dalimi.Konferencijoje sulaukta daugiau nei 100 svečių. Panevėžio TLK nuotr.​​


​VšĮ Panevėžio miesto poliklinikos direktorė Irena Čeilitkienė apžvelgė 20-ies metų bendradarbiavimo su Panevėžio TLK patirtį, pokyčius ambulatorinėje grandyje, gyventojų prirašymą prie pirminės sveikatos priežiūros centrų, šeimos gydytojų veiklą ir įstaigai skiriamas lėšas, labiausiai padedančias jai išgyventi – mokėjimą už skatinamąsias paslaugas, gerus darbo rezultatus ir pan.


Lietuvos ligoninių asociacijos vadovas, VšĮ Anykščių rajono savivaldybės ligoninės vyriausiasis gydytojas Dalis Vaiginas kalbėjo apie ligonių kasų bendradarbiavimą su ligoninėmis. Pranešėjas informavo apie ligoninėms skiriamas lėšas ir jų pokytį, darbuotojų amžiaus vidurkį, medikų poreikį ir jų darbo užmokestį, sakė suprantantis, kad ateityje ligoninių sektorius privalo mažėti. Ligoninių restruktūrizavimą humoro nestokojantis D. Vaiginas  pavaizdavo kaip gyvūnijos pasaulį pabrėždamas, kad visi mes esame gamtos faunos dalis.


Šventiniame renginyje Panevėžio TLK direktoriaus padėkos raštais apdovanoti 15 m. ir ilgiau įstaigoje dirbantys specialistai, dėkota visam darniam kolektyvui ir partneriams, visiems konferencijos dalyviams įteikta po ką tik išleistą Panevėžio TLK metraštį.

 

 

Panevėžio teritorinės ligonių kasos informacija