Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Informaciją apie medicininę reabilitaciją gyventojai turi gauti gydymo įstaigoje
Naujienos
Informaciją apie medicininę reabilitaciją gyventojai turi gauti gydymo įstaigoje
2014-04-14

Panevėžio teritorinėje ligonių kasoje (TLK) nemažėja klientų, į įstaigą be reikalo atsiunčiamų iš gydymo įstaigų aiškintis su medicinine reabilitacija susijusių klausimų.

Dar kartą informuojame gyventojus:

  • Apie paciento siuntimo į medicininę reabilitaciją tikslingumą sprendžia jį gydantis gydytojas kartu su fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoju. Ligonių kasos pacientams siuntimų neišduoda.
  • Nuo 2013 m. lapkričio 1 d. gyventojams, gavusiems siuntimus į medicininę reabilitaciją, vykti į ligonių kasą nebereikia – pacientams visus atsakymus į klausimus gali ir turi pateikti į reabilitaciją siunčiančios įstaigos gydytojas.
  • Dokumentai, garantuojantys pacientams apmokėjimą už reabilitacijos paslaugas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto, tvirtinami elektroniniu būdu.
  • Ligonių kasa, gavusi elektroniniu būdu gydytojo užpildytą tam tikrą dokumento formą, per 1 darbo dieną patikrina jos duomenis, paciento draustumą, taip pat, ar pacientą siunčianti asmens sveikatos priežiūros įstaiga (ASPĮ) neviršijo jos ir TLK sudarytoje sutartyje numatytų lėšų, skirtų reabilitacijos išlaidoms kompensuoti.
  • Atsakymą (teigiamą arba neigiamą) TLK atsakingasis darbuotojas gydymo įstaigai pateikia per 1darbo dieną.
  •  Gydantysis gydytojas, gavęs atsakymą iš TLK, ne vėliau kaip kitą darbo dieną informuoja pacientą apie TLK sprendimą,  todėl pacientui pačiam teirautis ligonių kasoje, ar jo  dokumentai patvirtinti, nereikia.  
  • Gydantysis gydytojas, skirdamas medicininę reabilitaciją ar sanatorinį (antirecidyvinį) gydymą, privalo informuoti pacientą apie atitinkamo profilio reabilitacijos paslaugas teikiančias ASPĮ ir jų padalinius. Pacientas turi teisę pats pasirinkti norimą reabilitacijos įstaigą iš tų, su kuriomis sutartis sudariusi teritorinė ligonių kasa.
  • Įstaigų sąrašą galima rasti kiekvienos teritorinės ligonių kasos interneto svetainėje, bendras visų reabilitacijos įstaigų sąrašas skelbiamas Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje www.vlk.lt.
  • Gavęs žinią iš gydytojo, kad jam skiriamų reabilitacijos paslaugų išlaidos bus kompensuotos, pacientas turi telefonu su reabilitacijos įstaiga suderinti atvykimo datą, o nuvykęs į vietą, pateikti gydytojo išduotą išrašą iš medicininių dokumentų ir pasą arba asmens tapatybės kortelę.
  • Į reabilitacijos įstaigas pacientai gali būti siunčiami ir iš stacionarinių, ir iš ambulatorinių gydymo įstaigų, vadovaujantis sveikatos apsaugos ministro nustatyta tvarka.

20131115_125713.jpg
 

Panevėžio teritorinė ligonių kasa