Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Išsamiai aptartos ligoninių paslaugų apmokėjimo problemos
Naujienos
Išsamiai aptartos ligoninių paslaugų apmokėjimo problemos
2014-10-20

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) iniciatyva su Valstybinės ligonių kasos prie sveikatos apsaugos ministerijos (VLK), teritorinių ligonių kasų (TLK) ir ligoninių atstovais išsamiai aptartos ligoninių teikiamų paslaugų apmokėjimo problemos.

 

 P1010123.JPG

 

SAM vykusiame pasitarime, kuriame dalyvavo VLK, TLK ir ligoninių atstovai, nagrinėtos ligoninių teikiamų paslaugų apmokėjimo pagal giminingų diagnozių grupes (DRG) metodą problemos.

 

VLK direktoriaus Algio Sasnausko ir Draudimo plėtros departamento direktoriaus Gintaro Kacevičiaus pateiktame pranešime daugiausiai dėmesio skirta ligoninių finansavimo analizei, centralizuotai perkamiems vaistams ir DRG metodo taikymui finansuojant stacionaro paslaugas teikiančias gydymo įstaigas.

 

Pasak G. Kacevičiaus, VLK labai atidžiai išnagrinėjo ligoninių pateiktas pastabas ir išskyrė,  kurios ligoninių minimos finansavimo problemos yra susijusios su DRG metodo taikymu, o kurios – ne.

 

DRG metodas – tik kitokia, modernesnė nei anksčiau taikyta aktyviojo gydymo paslaugų klasifikacija, Lietuvoje diegiama labai atsargiai ir iki šiol beveik neturinti jokios įtakos ligoninių ekonominei veiklai. Pradėjus taikyti šį metodą iš esmės nepasikeitė ligoninėms už suteiktas paslaugas mokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšos, jis neturėjo įtakos teigiamam ar neigiamam metiniam finansiniam rezultatui.

 

Tačiau yra spręstinų su DRG metodu susijusių klausimų: visų pirma, tai dar esančios tam tikrų paslaugų kainų disproporcijos, naujų technologijų apmokėjimas. Išlieka svarbūs ir diagnozių bei medicininių intervencijų kodavimo klausimai, nors kodavimo kokybė ligoninėse pastaruoju metu ir gerėja.

 

VLK atstovų pasiūlymu susitikime buvo sutarta atgaivinti anksčiau veikusią darbo grupę, sudarytą iš suinteresuotų šalių atstovų. Ši darbo grupė būtų tam tikras forumas aptarti konkrečioms problemoms diegiant DRG metodą ir sutarti dėl jų sprendimų.

 

VLK pranešimas VLK pranešimas dėl DRG_2014-10-14.pdf 

(Ligoninių paslaugų apmokėjimo problemos ir jų galimi sprendimai) 

 

Kontaktai žiniasklaidai:
    Lina Bušinskaitė
    Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
    Ryšių su visuomene skyriaus vedėja 
    Tel. (8 5) 236 4105, mob. tel. 8 687 41445
    El. paštas lina.businskaite@vlk.lt

 

Rūpimus klausimus galima pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos

telefono numeriu 8 700 88888.

Kviečiame apsilankyti VLK profilyje Facebook: https://www.facebook.com/vlk.lt