Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Išryškinamas pirminės gydymo grandies prioritetas
Naujienos
Išryškinamas pirminės gydymo grandies prioritetas
2011-02-10

Trečią kartą per pastaruosius du mėnesius Privalomojo sveikatos draudimo taryba vasario 10-ąją svarstė pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugų bazinių kainų balo vertės dalinį atkūrimą. Kaip pabrėžė Tarybos pirmininkė, sveikatos apsaugos viceministrė J. Kumpienė, dėl to sudėtingo reikalo būta plačių svarstymų ir diskusijų, ministro R. Šukio pastangų, priimtas ir Sveikatos apsaugos ministerijos kolegijos nutarimas. Suprantama, sprendimą daug lėmė Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto būklė.

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos direktorius A. Sasnauskas informavo, jog apskritai pajamos į PSDF biudžetą surenkamos neblogai, o pernai gauta ir viršplaninių pajamų. Pravartu priminti, jog pernai du kartus (liepos ir spalio mėnesiais) buvo atkuriama asmens sveikatos priežiūros paslaugų bazinių kainų balo vertė. Nuo 2010-ųjų spalio mažiausia šių paslaugų bazinių kainų balo vertė buvo didinama iki 0,89 Lt.

Tad Privalomojo sveikatos draudimo tarybos nariai, pabrėžę, jog pirminė asmens sveikatos priežiūra ir toliau lieka prioritetine sritimi, pritarė, jog 2011 metais pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugų (taip pat ir skatinamųjų) metinių bazinių kainų vieno balo vertė būtų atkurta nuo 0,89 Lt iki 0,95 lito. Tam iš PSDF biudžeto rezervo papildomai būtų skirta 33,2 mln. litų.

Tai, be abejo, gera žinia šioje grandyje dirbantiems medikams, taip pat ir pacientams. Taryba savo nutarime taip pat pabrėžė, jog skatinant pirminės sveikatos priežiūros įstaigas dirbti efektyviau reikia didinti skatinamųjų paslaugų svorį ir gerų darbo rezultatų siekimą, taip pat plėsti slaugytojų kompetenciją ir vaidmenį.

Šios nuostatos turėtų būti įtvirtintos sveikatos apsaugos ministro įsakymuose.