Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Išmaniojo telefono programėlė padės šią vasarą keliauti be įtampos
Naujienos
Išmaniojo telefono programėlė padės šią vasarą keliauti be įtampos
2012-06-08

Europos Komisija pačiu laiku – prieš prasidedant vasaros atostogoms, Europos futbolo čempionatui ir 2012 m. Londono olimpinėms žaidynėms – sukūrė išmaniesiems telefonams skirtą programėlę, kuria naudodamiesi gausite informacijos apie Europos sveikatos draudimo kortelę.

Keliaudami vienoje iš 31 Europos šalių šios kortelės turėtojai gali naudotis valstybinėmis sveikatos priežiūros paslaugomis ligos arba nelaimingo atsitikimo atveju. Kortelę nemokamai išduoda nacionalinės sveikatos draudimo institucijos. Ji suteikia teisę gauti skubias sveikatos priežiūros paslaugas tokiomis pat sąlygomis ir už tokią pačią kainą (kai kuriose šalyse nemokamai), kaip toje šalyje apdrausti piliečiai.

Dėl sveikatos priežiūros sistemų skirtumų gali būti sunku suprasti, kaip naudotis kortele įvairiose šalyse ir kokios yra vietos taisyklės. Ši praktinė informacija apie tai, kaip naudotis kortele 27 ES šalyse, Islandijoje, Lichtenšteine, Norvegijoje ir Šveicarijoje, pateikiama išmaniesiems telefonams skirtoje programėlėje, pritaikytoje trims sistemoms: iOS, Android ir Windows 7 mobile. Joje pateikiama bendroji informacija apie kortelę, skubios pagalbos telefonų numeriai, nurodomos kompensuotinos paslaugos, išlaidos ir kur reikėtų kreiptis dėl išlaidų padengimo ar praradus kortelę. Programėlė veikia 24 kalbomis; galima nesunkiai pereiti prie kitos kalbos.

Naudojantis programėle Europos sveikatos draudimo kortelės susikurti arba parsisiųsti nepavyks. Kortelę išduoda nacionalinės sveikatos draudimo institucijos.

Parsisiųskite išmaniojo telefono programėlę „Europos sveikatos draudimo kortelė“:
http://ec.europa.eu/social/main.jsp?catId=849&langId=lt.