Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Iš krizių zonų į Lietuvą persikeliantys lietuviai bus draudžiami valstybės
Naujienos
Iš krizių zonų į Lietuvą persikeliantys lietuviai bus draudžiami valstybės
2019-07-17
Nuo šiol iš humanitarinės krizės ištiktos užsienio valstybės, kurioje gyvena ar dirba, dėl pavojaus į Lietuvą persikelti nusprendę mūsų šalies piliečiai ir jų šeimos nariai privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) bus draudžiami valstybės lėšomis. Tokiam Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui šiandien pritarė Ministrų kabinetas.
 
Šie pakeitimai – viena iš kompleksinių priemonių, kuriomis Lietuva siekia padėti tiems žmonėms, kurių gyvybei, sveikatai, saugumui ar turtui jų tuometinėse gyvenamosiose šalyse kyla grėsmė dėl karo, teroro akto, epidemijų, stichinių nelaimių ir panašiais atvejais.
 
Tad šie ir taip su sudėtingomis situacijomis susidūrę žmonės Lietuvoje galės kreiptis į gydytojus ir gauti gydymo paslaugas, apmokamas PSDF lėšomis. Jiems patiems už tai mokėti nereikės.
 
Perkeliamų žmonių statusas apima humanitarinės krizės ištiktoje užsienio valstybėje ar jos dalyje nuolat gyvenančius Lietuvos piliečius, lietuvių kilmės žmones, teisę Lietuvos pilietybę atkurti turinčiuosius ir jų šeimos narius bei globojamus nepilnamečius, kuriems sudaroma galimybė atvykti nuolat gyventi į Lietuvą bei integruotis mūsų visuomenėje. 
 
Pagal naująją tvarką, Valstybinė ligonių kasa prie SAM šiuos žmones registruos Draudžiamųjų PSD registre ir gydymo paslaugas garantuos valstybės lėšomis. Duomenis apie perkeliamųjų žmonių teisinio statuso galiojimo laikotarpį teiks Migracijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos.
 
Šios pataisos parengtos, atsižvelgiant į kitus teisės aktus, kuriuose numatytas  perkeliamųjų asmenų PSD reglamentavimas.
 
Visus teisės aktus galima rasti Teisės aktų registre
 
Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5) 232 2222.