Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Gydymo kainos – litais ir eurais
Naujienos
Gydymo kainos – litais ir eurais
2014-11-25

Gyventojai jau įprato matyti prekių ir paslaugų kainas litais ir eurais. Gydymo kainos taip pat jau senokai perskaičiuotos eurais ir skelbiamos Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) interneto svetainėje. Jei dar nežinote, kiek ligonių kasos moka gydymo įstaigoms už suteiktas paslaugas litais ir kiek nuo 2015 metų sausio 1 d. mokės eurais, visas kainas rasite  www.vlk.lt skilties „Gyventojams“  skyrelyje „Sužinokite, kiek ligonių kasos sumoka gydymo įstaigoms už gydymą“.

 

 Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

 

 VLK rengiantis euro įvedimui, įstaigos specialistai perskaičiavo Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamų sveikatos priežiūros paslaugų kainas eurais pagal Lietuvos banko nustatytą litų keitimo į eurus kursą – 3,45280 lito už vieną eurą. Šios kainos patvirtintos Sveikatos apsaugos ministro įsakymais ir įsigalios nuo 2015 m. sausio 1 d., o įvedus eurą, ligonių kasos naująja valiuta  atsiskaitys su gydymo įstaigomis pagal sudarytas sutartis.

 

Kainos eurais buvo reikalingos planuojant bei apskaičiuojant 2015 m. PSDF biudžetą, kuris sudarys apie 1,4 mlrd. eurų (4,7 mlrd. litų). Jas svarbu žinoti gydymo įstaigoms, nes didžioji PSDF išlaidų dalis – apie 71 proc. – atiteks toms gydymo įstaigoms, kurios 2015 m. teiks gydymo paslaugas pagal sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis.

 

Apie paslaugų kainas eurais  klausia ir gyventojai, kurie gydosi poliklinikose, šeimos klinikose ar ligoninėse, norintys sužinoti, kiek kainuoja jų ir jų artimųjų gydymas. Jomis domisi ekonomistai, žurnalistai ir kitų sričių profesionalai.

 

Visi besidomintys sveikatos priežiūros paslaugų kainas eurais ras čia: Sveikatos priežiūros paslaugų bazinės kainos.

 

 

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos

Ryšių su visuomene skyriaus informacija


    Kviečiame apsilankyti VLK profilyje Facebook: https://www.facebook.com/vlk.lt

 

Rūpimus klausimus galima pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų  informacijos telefono numeriu 8 700 88888.