Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Gydymo įstaigose eksponuota unikali medicinos paroda
Naujienos
Gydymo įstaigose eksponuota unikali medicinos paroda
2018-11-07

Rugsėjo–spalio mėnesiais unikali archyvinių nuotraukų paroda „Medicinos pagalbos fragmentai Lietuvoje“ buvo eksponuojama Kauno teritorinės ligonių kasos veiklos zonos gydymo įstaigose. Su paroda galėjo susipažinti Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) ligoninės Kauno klinikų, Marijampolės ligoninės, Kauno miesto poliklinikos Šilainių padalinio ir Garliavos pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) pacientai, darbuotojai, svečiai.

 

„Paroda nepaliko abejingų: eksponuojamų fotografijų peržiūrai laiko atrasdavo ne tik pacientai, bet ir ligoninės darbuotojai. Nuotraukose puikiai atvaizduotos 1918–1940 metų medicinos galimybės ir aktualijos. Buvo įdomu palyginti, kaip neatpažįstamai pasikeitė sveikatos priežiūros sistema. Dėkojame už galimybę pažinti ankstesnių laikų gydytojus ir jų darbo kasdienybę", – sakė LSMU ligoninės Kauno klinikų Viešosios komunikacijos tarnybos vyriausioji specialistė Eglė Audickaitė.

 

 

Medicinos paroda eksponuota Marijampolės ligoninėje. Kauno TLK nuotrauka.

 

Paroda „Medicinos pagalbos fragmentai Lietuvoje" Marijampolės ligoninėje viešėjo beveik dvi savaites. Pasak ligoninės ryšių su visuomene specialistės Eglės Burbaitės, paroda sulaukė didelio medicinos personalo susidomėjimo. Medikų dėmesį ypač patraukė nuotrauka, kurioje įamžinta Marijampolės ligoninė.

 

Pasigrožėti nuotraukomis ir nusikelti mintimis į praeitį buvo kviečiami ne tik ligoninės darbuotojai, bet ir miestelėnai bei miesto svečiai. Marijampolės ligoninės direktorė Audronė Kuodienė džiaugėsi, kad paroda atkeliavo būtent tada, kai ligoninėje svečiavosi neseniai baigto įgyvendinti projekto „Sveika motina ir sveikas vaikas – pilotinė bendradarbiavimo per sieną sveikatos apsaugos programa“ partneriai iš Lenkijos. Svečiai buvo maloniai nustebinti ir sužavėti – juk nuo nepriklausomos Lietuvos 1918–1940 m. medicinos srityje nuveikta tiek daug...

 

„Nuotraukų paroda sulaukė didelio pacientų susidomėjimo Kauno miesto poliklinikos Šilainių padalinyje, todėl nusprendėme jos neperkelti į Dainavos padalinį. Atsiliepimai apie parodą geri, apie ją dalinamasi įspūdžiais Kauno miesto poliklinikos Facebook puslapyje", – pasakojo Kauno miesto poliklinikos vyriausioji komunikacijos specialistė Renata Puodžiukienė.

 

Lapkričio pradžioje Kauno teritorinė ligonių kasa parodos estafetę iš Garliavos PSPC perdavė Šiaulių teritorinei ligonių kasai.


Kauno teritorinės ligonių kasos informacija             

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Veronika Pečkienė

Kauno teritorinės ligonių kasos vyriausioji specialistė ryšiams su visuomene

Tel. (8 37) 207 759

El. paštas veronika.peckiene@vlk.lt

 

Ligonių kasos kviečia:

 
Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba 8 700 88888.