Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Europos sveikatos draudimo kortele domisi net pradinukai
Naujienos
Europos sveikatos draudimo kortele domisi net pradinukai
2018-12-07

​Artėjant didžiosioms žiemos šventėms ir jų laikotarpiu šalies gyventojai keliauja daugiau, todėl šiuo metu imama labiau domėtis Europos sveikatos draudimo kortele. Ji kelia susidomėjimą net pradinukams – tuo įsitikino Vilniaus teritorinės ligonių kasos atstovė Trakuose.

 

Vilniaus teritorinės ligonių kasos (Vilniaus TLK) Gyventojų aptarnavimo skyriaus specialistė Nijolė Neverovskienė lankė Trakų pradinės mokyklos mokytojos Ginos Taškuvienės auklėtinius – 2B klasės moksleivius. Vilniaus TLK siekia kuo anksčiau gyventojus supažindinti su privalomojo sveikatos draudimo (PSD) teikiamomis garantijomis, tad N. Neverovskienė su antrokais kalbėjosi apie Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK), kuri šventiniu laikotarpiu tampa ypač reikalinga.

 

Vilniaus TLK atstovė vaikams paprastai papasakojo, kad ESDK turėtojai, laikinai viešėdami bet kurioje iš Europos Sąjungos ir Europos ekonominės erdvės šalių (Lichtenšteine, Islandijoje, Norvegijoje) bei Šveicarijoje, turi teisę gauti būtinosios medicinos pagalbos paslaugas, kompensuojamas Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis. N. Neverovskienė paaiškino, kad šią kortelę PSD apdraustiems asmenims išduoda teritorinės ligonių kasos.

 

„Maloniai nustebino tai, kad pradinukai išties supranta, kaip svarbu pasirūpinti su sveikata susijusiomis netikėtomis situacijomis keliaujant, vadinasi – ir ESDK. Jiems rūpi ir praktiniai dalykai. Pavyzdžiui, vaikai teiravosi, ar ši kortelė kainuoja, ir nudžiugo sužinoję, kad ji išduodama nemokamai", – pradinukų smalsumu džiaugiasi Vilniaus TLK specialistė. 

 

 Trakų-pradinukai.jpg

Ginos Taškuvienės nuotr.

 

N. Neverovskienė su antrokais taip pat kalbėjosi apie švarą ir tvarką bei jų įtaką sveikatai, apie gripą ir būdus užkirsti jam kelią. Aptarė vaikams itin aktualią temą – tinkamą dantukų priežiūrą. Vaikams buvo įteikta Vilniaus TLK užsakymu kuriamų ir leidžiamų knygelių šiomis ir kitomis vaikų sveikatai svarbiomis temomis. Prieš perskaitydami šias knygeles pirmiausia mažieji turi patys jas pasigaminti – tai paskatina vaikų smalsą ir norą sužinoti, kas parašyta knygelėje, lengviau įsimenama informacija.

 

Vilniaus TLK savo veiklos teritorijoje nuolat organizuoja edukacinius užsiėmimus sveikatos ir sveikos gyvensenos temomis švietimo įstaigose. Juose dalyvaujantys TLK specialistai pastebi, kad vaikai ir jaunimas noriai bendrauja, užduoda daug jiems aktualių klausimų, siekdami sužinoti ir naudotis šalies sveikatos sistemos teikiamomis garantijomis.

 

Vilniaus teritorinės ligonių kasos informacija

 

Ligonių kasos kviečia:

 

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5) 232 2222.