Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Europos dienos šventė: ligonių kasos primins, kaip saugiai keliauti
Naujienos
Europos dienos šventė: ligonių kasos primins, kaip saugiai keliauti
2019-05-10
​Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) prisijungia prie savaitgalį vyksiančio Europos dienos renginio „mES šeima 15 metų". Gegužės 11 d., šeštadienį, VLK kviečia Vilniaus miesto gyventojus bei svečius apsilankyti Lukiškių aikštėje įrengtame paviljone ir sužinoti apie kelionėse praverčiančią Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK), užduoti įvairius rūpimus klausimus apie sveikatą bei dalyvauti viktorinoje.
 
Europos dienos šventė „mES šeima 15 metų" rengiama minint Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą (ES) 15 metų sukaktį. Lukiškių aikštėje ir Gedimino prospekte bus įrengti įvairių valstybinių institucijų paviljonai, pristatyta jų veikla, vyks įvairūs koncertai, žaidimai, viktorinos, kūrybinės dirbtuvės.
 
12 val. Lukiškių aikštėje bus atidaryta paroda po atviru dangumi „Mano Europa. 15 tikrų istorijų", kuri patvirtina, kad per narystės metus ES tapo neatskiriama mūsų dalimi. Joje veiks ir VLK stendas „mES sveiki ir apdrausti". Kaip parodos pavadinime ir įvardijama, stende pristatoma tikra istorija – ESDK ir jos teikiama nauda privalomąjį sveikatos draudimą turinčiam keliautojui. Paroda po atviru dangumi veiks visą gegužę.
 
ESDK zemelapis 1.jpg 
 VLK nuotr.
 
Užsukusiems į VLK paviljoną lankytojams, specialistai papasakos apie ESDK ir jos naudą. Be to, norintys ją įsigyti su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu, galės tai padaryti per kelias minutes. Specialistai padės užpildyti anketą ir po to tereikės užsukti į netoli paviljono esančias Vilniaus teritorinės ligonių kasos patalpas (Liauksmino g. 6, Vilnius) ir kortelė bus čia pat nemokamai išduota.
 
ESDK gali naudotis visi privalomąjį sveikatos draudimą turintys žmonės. Ji garantuoja, kad bus suteikta būtina medicininė pagalba laikinai viešint visose ES šalyse, taip pat Norvegijoje, Islandijoje, Lichtenšteine ir Šveicarijoje. Už suteiktas sveikatos priežiūros paslaugos visiškai arba iš dalies apmokės ligonių kasos. Šiuo metu jau išduota beveik 570 000 galiojančių kortelių.
 
Daugiau informacijos apie Europos dienos renginį „mES 15 metų" čia.
 

Kontaktai žiniasklaidai:
Rimantas Zagrebajev
Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Ryšių su visuomene skyriaus vedėjas
Tel. (8 5) 236 4105
El. paštas rimantas.zagrebajev@vlk.lt 

 
Ligonių kasos kviečia:
 
Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5) 232 2222. ​