Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Diskutavo pacientai, medikai ir ligonių kasos atstovai
Naujienos
Diskutavo pacientai, medikai ir ligonių kasos atstovai
2015-06-12

Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) specialistai su pacientų organizacijų atstovais susitinka nuolat. Siekiant glaudesnio ir abiem pusėm naudingo bendravimo, taip pat bendradarbiavimo,   susitikimas surengtas ir šįmet, birželio antrąją savaitę. Jame diskutuota apie prevencinių programų naudą, sanatorinį gydymą, priemokas, aptarti kiti pacientams rūpimi klausimai. 

 

 

 

Panevėžio apskrities pacientų organizacijų atstovams spausdinta ligonių kasų informacija atrodo aktuali, todėl ją atvykusieji į susitikimą noriai  neša ir kitiems savo organizacijos nariams. Panevėžio TLK nuotrauka.

 

 

Panevėžio mokslo ir  technologijų parke organizuota jau tradicine tapusi pacientų ir ligonių kasos atstovų diskusija buvo kiek kitokia nei įprastai: šį kartą joje dalyvavo ir medikai – medicininės reabilitacijos skyrimo detales pacientams aiškino Panevėžio miesto poliklinikos direktorė Irena Čeilitkienė, pasitikrinti dėl vėžio, širdies ir kraujagyslių ligų ragino šeimos medicinos srities Sveikatos apsaugos ministerijos vyriausioji krašto specialistė Panevėžio kraštui Irena Brogaitė.  

 

 

DSC_2271 - Copy.JPG 

 

Panevėžio miesto poliklinikos direktorė I. Čeilitkienė pacientams aiškino medicininės reabilitacijos skyrimo detales. Panevėžio TLK nuotrauka.

 

 Panevėžio apskrities pacientų atstovai ne tik išklausė medikų pateiktą informaciją, Panevėžio TLK specialistų patarimus dėl prevencinių programų, reabilitacijos, pacientų teisių ir apmokėjimo už sveikatos priežiūros paslaugas, bet ir buvo aktyvūs diskusijoje, pateikė savo nuomonę ir klausimų. Nemažai pasiūlymų, kaip būtų galima pacientų, medikų ir ligonių kasos specialistų bendradarbiavimą padaryti efektyvesnį ir kitų minčių išsakė viena aktyviausių pacientų organizacijų atstovių, Lietuvos astmos klubų tarybos pirmininkė Lina Bužermanienė. Ji taip pat trumpai apžvelgė savo patirtį dalyvaujant komisijos dėl asmens sveikatos priežiūros įstaigų (ASPĮ) korupcijos indeksų nustatymo veikloje.

 

 

DSC_2309 - Copy.JPG 

 

Aktyviausi pacientų atstovai visada turi pasiūlymų ligonių kasai. Pirma iš dešinės – Panevėžio krašto žmonių su negalia sąjungos narė Irma Laiškonienė, antra – Lietuvos astmos klubų tarybos pirmininkė L.Bužermanienė, kairėje – Panevėžio TLK Administravimo skyriaus vedėja Asta Levickienė. Panevėžio TLK nuotrauka.

 

Anot L. Bužermanienės, ši patirtis, kai teko kartu su Panevėžio TLK atstovu būti „vienoje valtyje" bei tikrinti 3 Panevėžio apskrities gydymo įstaigas – Respublikinę Panevėžio ligoninę, Rokiškio psichiatrijos ligoninę, Panevėžio priklausomybės ligų centrą – ir vertinti, ar jos patenka į ASPĮ, turinčių korupcinio pobūdžio apraiškų, sąrašą, buvo gana įdomi. Pranešėja pažymėjo, kad, jos manymu, pacientų organizacijų atstovams šioje komisijoje turėtų būti leista tikrinti įstaigas pagal visus numatytus kriterijus, gal net pasiūlyti prisidėti prie tų kriterijų kūrimo.

 

L. Bužermanienė pastebėjo, kad gydymo įstaigose neretai prašoma pacientų mokėti už paslaugas, dažnai informacija pacientams pateikiama pernelyg formaliai, sunkiai suprantama teisės aktų kalba.  Lietuvos astmos klubų tarybos pirmininkė ragino ir kitus pacientų atstovus būti aktyviais, daug kur dalyvauti, pareikšti pastabas, siūlymus, nes viešumas, jos įsitikinimu, daug ką gali pakeisti.  

 

DSC_2259 - Copy.JPG 

 

Šį kartą į ligonių kasos ir pacientų organizacijų atstovų diskusiją buvo pakviesti ir medikai. Panevėžio TLK nuotrauka.

 

Diskusijos dalyvius domino, kaip išrašomi kompensuojamieji vaistai gydantis ligoninėje, kodėl reabilitacija ne visada skiriama diabetikams, kodėl daug reabilitacijos procedūrų yra mokamos, ar kas nors tikrina sanatorijų veiklą, kodėl Panevėžio fizinės medicinos ir reabilitacijos centre procedūroms pacientai neregistruojami telefonu, jiems nesuteikiama galimybė primokėti už geresnę ortopedinę avalynę, o ligonių kasos neskiria daugiau lėšų kompensuojamiesiems klausos aparatams, klausė, ar numatoma į prevencinių programų sąrašą įtraukti kitų ligų, nuo kurių miršta daug žmonių, ir kt.

 

Pacientų atstovams stengtasi atsakyti į klausimus, asmeniškai paaiškinti su jų gydymu susijusius dalykus. I. Čeilitkienė atkreipė dėmesį: daugėja gyventojų, patyrusių traumas, insultus, sergančių vėžiu, kuriems reabilitacija yra būtina, kad galėtų susigrąžinti darbingumą, tad sergantiesiems lėtinėmis ligomis siuntimų į reabilitaciją tenka laukti eilėje. Gydytojos teigimu, siuntimų į reabilitaciją tvarką  iš tikrųjų reikėtų koreguoti: iš ligų, kuriomis sergant gali būti skiriama medicininė reabilitacija, sąrašo vertėtų išbraukti, pavyzdžiui, antsvorį ar lengvesnio laipsnio sąnarių ligas tam, kad užtektų ligonių kasų skiriamų lėšų visiems sunkiems ligoniams, kuriems reabilitacija padeda atstatyti sutrikusias funkcijas ir suteikia galimybę vėl dirbti.

 

Panevėžio teritorinės ligonių kasos informacija

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Angelė Valentinavičienė

Panevėžio teritorinės ligonių kasos

Administravimo skyriaus vyriausioji specialistė

Tel. (8 45) 526911, mob. +370 645 58016

El. p. angele.valentinaviciene@vlk.lt 

 

Rūpimus klausimus galima pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų

informacijos telefono numeriu 8 700 88888.