Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Diabeto organizacijos nariams – priminimas apie aktualiausius dalykus
Naujienos
Diabeto organizacijos nariams – priminimas apie aktualiausius dalykus
2017-11-22

Panevėžio teritorinės ligonių kasos (Panevėžio TLK) atstovai, pakviesti į konferenciją Panevėžyje, skirtą Pasaulinei diabeto, o kartu – ir Jungtinių tautų dienai, kurią organizavo Panevėžio diabeto draugija „Viltis", priminė jos nariams ir svečiams aktualiausius dalykus, kurių svarbu nepamiršti diabetu sergantiems asmenims. Taip pat pasidalyta aktualijomis apie vaistų ir medicinos pagalbos priemonių kompensavimą, informuota, kokią pinigų sumą  Panevėžio TLK yra kompensavusi pacientams, įsigijusiems juos per 10 šių metų mėnesių, primintos slaugos ir kitos paslaugos, diskutuota dėl ilgų eilių, laukiant dantų protezavimo, kompensuojamo Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis.

 

Panevėžio TLK Kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Aldona Stukienė supažindino draugijos narius su cukrinio diabeto statistika ir ligos kontrolės būdais pirminiame ambulatoriniame lygyje, slaugos paslaugomis sergant cukriniu diabetu, ilgalaikio ligos stebėjimo principais, ortopedijos techninių priemonių kompensavimo tvarka, širdies ir kraujagyslių ligų prevencine programa ir kt. Ji taip pat akcentavo, kad nustačius cukrinį diabetą, pacientui pirminė slaugytojo diabetologo konsultacinė pagalba turi trukti nemažiau kaip 1 valandą tam, kad būtų išaiškinta, kaip susigyventi su liga, kaip ją valdyti.

 

DSC_1769 - Copy.JPG 

 A. Stukienė supažindino konferencijos dalyvius su slaugos paslaugomis sergant cukriniu diabetu ir kt. Panevėžio TLK nuotrauka.

 

 A. Stukienė atkreipė dėmesį, kad Pasaulinė sveikatos organizacija aiškiai yra įvardijusi diabeto rizikos veiksnius, iš kurių bene svarbiausias – gyvenimo būdas. Specialistė kvietė konferencijos dalyvius mažinti cukrinio diabeto riziką visais įmanomais būdais. Vienas iš jų – pasitikrinimas laiku, ar nesergama širdies ir kraujagyslių ligomis. Kai pacientui įtariamas ar yra nustatytas cukrinis diabetas, arba nustatytas metabolinis sindromas, šeimos gydytojas įpareigotas pagal programą siųsti pacientą į  specializuotą širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos padalinį išsamiai įvertinti širdies ir kraujagyslių ligų tikimybės. Metaboliniu sindromu sergantys asmenys į  šiuos centrus siunčiami ne rečiau kaip kartą per dvejus metus.


Kontrolės skyriaus vyriausiasis specialistas Zenonas Paulavičius atsakė į susirinkusiųjų klausimus apie kompensuojamų medicinos pagalbos priemonių skyrimo tvarką ir sąlygas, ragino sergančiuosius inicijuoti tuos tvarkos pakeitimus, kurie netenkina, taip pat pažymėjo, kad pakeitimus, atsižvelgdama į gydymo prieinamumą ir pacientų išsakytus lūkesčius, inicijuoja ir Panevėžio TLK.

 

DSC_1779 - Copy.JPG 

 Z. Paulavičius atsakė į susirinkusiųjų klausimus apie kompensuojamų medicinos pagalbos priemonių skyrimo tvarką ir sąlygas. Panevėžio TLK nuotrauka.

 

Konferencijos dalyviai teiravosi ligonių kasos atstovų, kiek laiko galioja siuntimai pas gydytojus specialistus, aiškinosi ortopedijos techninių priemonių skyrimo, diagnostinių juostelių gliukozės kiekiui nustatyti išdavimo detales, teiravosi, kodėl tokios ilgos eilės, norint gauti PSDF biudžeto lėšomis kompensuojamas dantų protezavimo paslaugas.


Ligonių kasos atstovai pagal galimybes ir kompetenciją atsakė į užduotus klausimus. Administravimo skyriaus vedėja Asta Levickienė patikslino, kad dėl Panevėžio TLK siūlomų dantų protezavimo tvarkos pakeitimų Valstybinėje ligonių kasoje pradėti svarstymai.


 

Panevėžio teritorinės ligonių kasos informacija

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Angelė Valentinavičienė

Panevėžio teritorinės ligonių kasos

Administravimo skyriaus vyriausioji specialistė

Tel. (8 45) 526911, mob. +370 645 58016

El. p. angele.valentinaviciene@vlk.lt 

 

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba 8 700 88888.