Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Daugiau kaip pusšimčiui ugniagesių – apie sveikatos draudimą
Naujienos
Daugiau kaip pusšimčiui ugniagesių – apie sveikatos draudimą
2018-03-05

Panevėžio miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biurui praėjusią savaitę organizavus informacinių renginių ciklą Panevėžio apskrities priešgaisrinėje gelbėjimo valdyboje (PAPGV), Panevėžio teritorinės ligonių kasos (Panevėžio TLK) specialistai pakviesti su privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) ir sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarka supažindinti šios įstaigos pamainų darbuotojus. Su daugiau kaip pusšimčiu ugniagesių keturias dienas aktyviai diskutuota apie PSD sistemą ir įmokas, modeliuotos pačios įvairiausios galimos situacijos, tikėtinos lankantis kitose Europos Sąjungos šalyse, sugrįžus iš užsienio į Lietuvą, mokant PSD mūsų šalyje ir kreipiantis į gydymo įstaigas.

 

Panevėžio TLK atstovai ugniagesius trumpai supažindino su pagrindine ligonių kasos veikla, Panevėžio TLK biudžetu ir jo paskirtimi, PSD principais.

 

Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sigita Paulauskienė papasakojo apie PSD įmokų mokėjimo tvarką: kas ir kaip jas turi mokėti, kurios asmenų grupės turi teisę į PSD valstybės lėšomis, kiek galioja PSD, kai nutraukiama darbo sutartis, kokios garantijos ir su kokia sąlyga suteikiamos dar vieną mėnesį po to, kai PSD galiojimas baigiasi ir kt. Daug dėmesio skirta būtinosios pagalbos teikimo Europos Sąjungos (ES) šalyse  ir Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK) galiojimo klausimui, kalbėta apie tarpvalstybinę sveikatos priežiūrą, galimybes gydytis mūsų šalyje tiems, kurie gyvena ir dirba užsienyje.

 

Susitikimai parodė, kad PAPGV darbuotojams sveikatos draudimas nebuvo gerai žinoma, tačiau yra aktuali sritis.

 

DSC_2206 - Copy.JPG 

S. Paulauskienė ugniagesiams pirmiausia pasakojo apie PSD įmokų mokėjimo tvarką. Panevėžio TLK nuotrauka.

 

Ugniagesius domino, kokios yra būtinosios medicinos pagalbos apimtys kitose ES šalyse, kaip elgtis, jei į kitą ES šalį išvykstama pamiršus įsigyti ESDK, kaip užsitikrinti, kad paslauga būtų teikiama ne privačioje užsienio gydymo įstaigoje. Sulaukta ir siūlymo žalos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetui  išieškojimo rūpestį, kai neteisėtai pasinaudojama ESDK, palikti  paslaugą suteikusioms ES šalims. Taip pat klausta, ar galima iš anksto sužinoti, kiek vienokia ar kitokia planinė medicinos paslauga kainuoja Lietuvoje, kad būtų galima palyginti, kokią kompensaciją galima bus gauti pasinaudojus tarpvalstybine sveikatos priežiūra.

 

Susitikimo dalyviams ypač aktualu buvo žinoti apie PSD, kai papildomai dirbama su verslo liudijimu, kokios sveikatos priežiūros garantijos išėjus į pensiją dar nesulaukus senatvės pensijos amžiaus, ar galima rinktis medicininės reabilitacijos įstaigas. Kai kurie prisipažino manantys, kad  mokėti PSD įmokas nuo kiekvienos vykdomos veiklos nėra teisinga, dalis teigė, jog norėtų mokėti ne daugiau kaip 36 eurų įmoką bet kuriuo atveju ir gauti kompensacijas už visas privačiose gydymo įstaigose suteiktas mokamas paslaugas, kiti siūlė Panevėžio TLK imtis iniciatyvos, kad būtų pakeistos kai kurios Sveikatos draudimo įstatymo nuostatos. 

 

DSC_2217 - Copy.JPG 

Per keturias dienas apie sveikatos draudimą ir sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarką išgirdo daugiau kaip 60 Panevėžio ugniagesių. Panevėžio TLK nuotrauka.

 

Gaisrinės darbuotojai stebėjosi, kiek daug jie iki šiol  nežinojo apie sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarką, piktinosi, kodėl gydymo įstaigose kartais nepasakoma visos reikiamos informacijos, pageidavo, kad ligonių kasos reikalautų iš odontologijos paslaugas teikiančių įstaigų teikti kokybiškesnes paslaugas, duoti joms garantiją ir kt. 

 

Panevėžio TLK specialistai įsitikino, kad Panevėžio ugniagesiai PSD sistemą iki šiol suprato skirtingai: vieniems atrodė, kad PSDF biudžetas yra perteklinis, buvo klausiama, ar kas skaičiuoja, kiek lieka nepanaudotų PSD įmokų ir kam jos panaudojamos, kiti teiravosi, ar daug lėšų trūksta gyventojų sveikatos priežiūros paslaugoms apmokėti. Ligonių kasos atstovai atsakė į daugybę ugniagesių klausimų, paaiškino, kaip PSD sistema veikia iš tikrųjų, koks yra PSDF biudžeto panaudojimas, kas priima įstatymų pataisas ir kam gyventojai gali teikti savo siūlymus dėl jų.

 

 Vasario pradžioje Panevėžio TLK darbuotojai apie PSD ir sveikatos priežiūrą kalbėjo ir tomis temomis taip pat diskutavo su PAPGV administracijos darbuotojais. Iš viso su sveikatos draudimo aktualijos supažindinta apie 80 PAPGV pareigūnų ir kitų darbuotojų.

 

Panevėžio teritorinės ligonių kasos informacija

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Angelė Valentinavičienė

Panevėžio teritorinės ligonių kasos

Administravimo skyriaus vyriausioji specialistė

Tel. (8 45) 526911, mob. +370 645 58016

El. p. angele.valentinaviciene@vlk.lt 

 

 Ligonių kasos kviečia:


Rūpimus klausimus galima pateikti
info@vlk.lt arba 8 700 88888.