Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Darbo biržos specialistai gilinosi į privalomąjį sveikatos draudimą
Naujienos
Darbo biržos specialistai gilinosi į privalomąjį sveikatos draudimą
2018-03-28

Panevėžio teritorinės ligonių kasos (Panevėžio TLK) specialistus antrą kartą į susitikimą pakvietė Panevėžio teritorinės darbo biržos (TDB) Panevėžio skyrius. Šio skyriaus specialistai, dalyvavę susitikime su ligonių kasos atstovais 2015 metais, pageidavo, kad jiems dar kartą būtų priminti pagrindiniai dalykai apie privalomąjį sveikatos draudimą (PSD), kuriuos reikėtų akcentuoti gyventojams, besikreipiantiems į Darbo biržą, taip pat pristatytos naujienos bei išsamiau supažindinta su PSD sistemos aktualijomis.

 

Panevėžio TDB Panevėžio skyriaus specialistai tvirtina, kad ligonių kasos ir Darbo biržos atstovų bendradarbiavimas, sprendžiant bedarbiams aktualias problemas, duoda teigiamų rezultatų: kuo daugiau informacijos besiregistruojantieji į Darbo biržą gauna, tuo mažiau jiems kyla problemų. Ne paslaptis, kad neretas Darbo biržos klientas siekia bedarbio statuso tikėdamasis gauti PSD valstybės lėšomis, kad galėtų nemokamai gauti sveikatos priežiūros paslaugas.

 

Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sigita Paulauskienė vardijo atvejus, kai Darbo biržoje registravęsi gyventojai, nuvykę į gydymo įstaigą, išgirsta, jog yra nedrausti, pažymėjo, kaip svarbu iš užsienio grįžusiam asmeniui pirmiausia deklaruoti gyvenamąją vietą ir tik po to kreiptis į Darbo biržą bei neskubėti tą pačią dieną vykti pas gydytojus, nesulaukus, kol bus suteiktas bedarbio statusas. Taip pat atkreipė dėmesį, kad nedirbančios nėščiosios, sulaukusios 28 nėštumo savaičių, vienas iš tėvų, auginančių nepilnamečius vaikus, turi atvykti į ligonių kasą patvirtinti teisės būti draustam valstybės lėšomis ir kt.

 

 S. Paulauskienė pasakojo apie gyventojų, registruotų Darbo biržoje, PSD galimybes ir sąlygas. Panevėžio TLK nuotrauka.

 

Panevėžio TDB Panevėžio skyriaus darbuotojai uždavė įvairių klausimų, susijusių su tais atvejais, su kuriais tenka patiems susidurti. Teirautasi: ar asmuo, praradęs bedarbio statusą, bet gaunantis socialinę pašalpą, lieka draustas valstybės lėšomis; ar gyventojas, turintis individualios veiklos pažymėjimą, bet tokios veiklos nevykdantis, arba gyventojas, vykdantis individualią veiklą ir turintis bedarbio statusą, turi mokėti PSD įmokas; kiek reikia laiko, kad deklaravus gyvenamąją vietą Lietuvoje ir užsiregistravus Darbo biržoje, būtų galima drąsiai eiti į gydymo įstaigą. Susitikimo dalyvius stebino, kodėl gydymo įstaigos apie nedirbančių nėščiųjų nėštumo laikotarpį pačios nepraneša ligonių kasai, domėjosi apie galimybę pakaitomis būti draustam PSD valstybės lėšomis vienam iš tėvų ir kt.

 

DSC_2308 - Copy.JPG Panevėžio TDB Panevėžio skyriaus darbuotojai uždavė įvairių klausimų, susijusių su tais atvejais, su kuriais tenka patiems susidurti. Panevėžio TLK nuotrauka.   

 

Panevėžio TLK atstovė aiškino, kaip asmuo, kuriam baigėsi sveikatos draudimas ir kuris neapsidraudė per papildomą mėnesį, gali padaryti žalos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetui (ir ją vėliau tenka atlyginti), kuriais atvejais asmeniui, išbrauktam iš bedarbių sąrašo ir išvykusiam į užsienį, galioja gauta Europos sveikatos draudimo kortelė. S. Paulauskienė atsakė į klausimus apie PSD asmenų, slaugančių neįgaliuosius, dantų protezavimo, apmokamo PSDF biudžeto lėšomis, kompensavimo tvarką ir kt.

 

Panevėžio TDB specialistai dėkojo Panevėžio TLK atstovams už atsakymus ir tvirtino ateityje pageidausiantys dar vieno susitikimo sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tema, nes klausimų ligonių kasos specialistams dar turintys pakankamai.  

 

Panevėžio teritorinės ligonių kasos informacija

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Angelė Valentinavičienė

Panevėžio teritorinės ligonių kasos

Administravimo skyriaus vyriausioji specialistė

Tel. (8 45) 526911, mob. +370 645 58016

El. p. angele.valentinaviciene@vlk.lt 

 

Ligonių kasos kviečia:

 Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba 8 700 88888.