Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Dar vieni projekto „Atrask save“ dalyviai – Panevėžio TLK svečiai
Naujienos
Dar vieni projekto „Atrask save“ dalyviai – Panevėžio TLK svečiai
2017-06-21

Panevėžio teritorinėje ligonių kasoje (TLK) penktadienį apsilankė jau šešta Lietuvos darbo biržos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (LDB) projekto „Atrask save" dalyvių grupė – daugiau kaip dešimt jaunuolių, įgijusių aukštąjį išsilavinimą ir siekiančių rasti darbo. Jie išsamiai buvo supažindinti su privalomojo sveikatos draudimo (PSD) sistema, jos principais, PSD įmokų mokėjimu ir kt.  

 

Karjeros perspektyvomis besidomintys jaunuoliai į ligonių kasą atvyko ne tik ieškodami darbo, bet ir norėdami apskritai įgyti daugiau žinių, praversiančių jiems gyvenime. Jaunuoliai apgailestavo, kad anksčiau jų niekas nesupažindino su tokia svarbia PSD sritimi, todėl kai kurie iš jų, baigę mokyklą, jau turėjo karčios patirties dėl to, kad nežinojo, kaip Lietuvoje veikia PSD sistema.

 

DSC_1303.JPG 

Svečiai dalijosi patirtimi, kaip mokėjo PSD įmokų skolas, kad galėtų, grįžę iš užsienio, Lietuvoje gydytis. Panevėžio TLK nuotrauka.

 

Administravimo skyriaus vedėja Asta Levickienė projekto dalyviams papasakojo apie PSD sistemą ir principus, Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto išlaidas ir pajamas, PSD administravimą vykdančias institucijas, Panevėžio TLK biudžetą ir įstaigos struktūrą, vidaus teisės aktus, pareigybes, galimybes įsidarbinti ligonių kasoje ir kt., pažymėjo, kad apsidraudusiems PSD už gydymą mokėti nereikia, o jei prašoma, visada reikia klausti, ar galima paslaugą gauti nemokamai.

 

DSC_1301.JPG 

 A. Levickienė projekto dalyviams papasakojo apie PSD sistemą ir principus. Panevėžio TLK nuotrauka.

 

 Svečiams taip pat pristatyta ligonių kasų misija ir vizija, vertybės, kokybės vadybos sistema, kalbėta apie PSDF biudžetui padarytos žalos išieškojimą, akcentuota, kad PSD garantuoja draudžiamiems asmenims sveikatos priežiūros paslaugų teikimą bei išlaidų už suteiktas paslaugas, vaistus ir medicinos pagalbos priemones kompensavimą. Tam, kad gautų šią garantiją, visi Lietuvos gyventojai  privalo nenutrūkstamai mokėti arba už juos yra mokamos nustatyto dydžio PSD įmokos.

 

Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sigita Paulauskienė  aiškino, dėl ko gyventojai kreipiasi į  jos vadovaujamą skyrių ligonių kasoje, kokios administracinės paslaugos jame teikiamos, ką aktualu žinoti tėvams, auginantiems vaikus, ir kitoms draudžiamųjų grupėms, pasakojo apie tarpvalstybinę sveikatos priežiūrą, privalomojo sveikatos draudimo sąlygas ir kt.

 

 

S. Paulauskienė  aiškino, dėl ko gyventojai kreipiasi į  jos vadovaujamą skyrių ligonių kasoje, kokios administracinės paslaugos jame teikiamos. Panevėžio TLK nuotrauka.

 

 

Svečiai išreiškė savo nuomonę apie Lietuvos PSD sistemą, svarstė, ar užtenka PSDF biudžeto lėšų onkologiniams ligoniams gydyti, dalijosi patirtimi, kaip mokėjo PSD įmokų skolas, kad galėtų, grįžę iš užsienio, Lietuvoje gydytis ir kt.

 

Projekto dalyviams parodytas filmas apie Panevėžio TLK 20 metų veiklą, pasiūlyta Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos ir Panevėžio TLK leidinių.  

 

Jaunuolių, ieškančių darbo, susitikimus su įstaigų ir įmonių atstovais, įgyvendindami Lietuvos darbo biržos prie SADM projektą „Atrask save", organizuoja UAB „Inlinen" kartu su Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmais. Į projektą įsijungė visos ligonių kasos.

 

Panevėžio teritorinės ligonių kasos informacija

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Angelė Valentinavičienė

Panevėžio teritorinės ligonių kasos

Administravimo skyriaus vyriausioji specialistė

Tel. (8 45) 526911, mob. +370 645 58016

El. p. angele.valentinaviciene@vlk.lt 

 

 

Rūpimus klausimus galima pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888. ​