Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Dalinai apribota antros ortopedijos įmonės veikla
Naujienos
Dalinai apribota antros ortopedijos įmonės veikla
2015-08-20

Prieš savaitę apribota dar vienos ortopedijos įmonės veikla – tai bendrovė „Nacionalinis ortopedijos centras". Ši įmonė nebegali gaminti ir pacientams siūlyti ortopedinės avalynės, kuri sudarė didžiausią jos gaminamos produkcijos dalį.

 

Šiai įmonei sustabdyta teisė gaminti ir pacientams išduoti ortopedinę avalynę, priskiriamą trijų tipų grupėms: AD5-1, AD5-2 ir AD3-2 (VLK sutartis buvo pasirašyta dėl keturių tipų ortopedinės avalynės), kompensuojamą Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis. Nepanaikinta teisė gaminti tik ortopedinę avalynę, priskiriamą AD15-1 tipui. Tikrintu laikotarpiu iš 394 avalynės vienetų tik 4 vienetai avalynės buvo AD15-1 tipo, kurio gamyba nėra apribota.

 

Tai reiškia, kad nuo šiol pacientai, kurie nori minėtus gaminius gauti nemokamai, t. y. kompensuojamus PSDF lėšomis, turėtų būti budrūs ir nebesikreipti į šią įmonę.

 

Jei vis tik jie kreiptųsi į šią įmonę prašydami pagaminti individualiai jiems pritaikytą avalynę, jie negalėtų tikėtis valstybės kompensacijos už šiuos gaminius. Už juos reikėtų susimokėti patiems, nes šios įmonės gaminama ortopedinė avalynė nebėra kompensuojama PSDF lėšomis. Siekiant užkirsti kelią apgaulės būdu gauti PSDF lėšas už netinkamus gaminius, šiai įmonei sustabdytas ir bet kokios informacijos pateikimas į specialią sistemą apie pacientams pagamintus ir išduotus gaminius. Paprastai tokia informacija yra pateikiama, kai prašoma apmokėti patirtas išlaidas, gaminant ortopedijos priemones.

 

 

 

Sprendimas apriboti įmonės veiklą ir sustabdyti mokėjimus priimtas įvertinus vykdytų patikrinimų su Kauno technologijos universiteto ekspertais rezultatus. Jų išvadose teigiama, kad visais atvejais suaugusiems pacientams ši įmonė išdavė serijiniu būdu pagamintą (priliejant padą prie avalynės išviršio ir nurodant avalynės dydį) ortopedinę avalynę. Vaikams taip pat buvo išduota serijiniu būdu pagaminta ortopedinė avalynė (avalynė su neišimamais įdėklais, kurie nėra individualūs, analogiškos konstrukcijos, tik nurodant avalynės dydį).

 

Visa tai, kaip konstatavo ekspertai, neatitinka individualiai ortopedinei avalynei keliamų reikalavimų.

Tai reiškia, kad įmonė teikdama paslaugas pažeidė su VLK sudarytą sutartį dėl paslaugų teikimo pacientams.

 

Ši įmonė privalės už nustatytus pažeidimus atlyginti žalą PSDF biudžetui. Skaičiuojama, kad žala siekia 3300 eurų, kurie turės būti grąžinti į PSDF.

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Lina Bušinskaitė

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos

Ryšių su visuomene skyriaus vedėja

Tel. (8 5) 236 4105, mob. tel. 8 687 41445,
     El. paštas lina.businskaite@vlk.lt


     Kviečiame apsilankyti VLK profilyje Facebook: https://www.facebook.com/vlk.lt

 

Rūpimus klausimus galima pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų

informacijos telefono numeriu 8 700 88888.