Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > DĖMESIO! Papildomai nupirkta skiepų nuo sezoninio gripo
Naujienos
DĖMESIO! Papildomai nupirkta skiepų nuo sezoninio gripo
2009-11-25

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) papildomai įgijo 20 tūkst. dozių vakcinos nuo sezoninio gripo. Vakcina pristatoma į poliklinikas ir ligonines, į globos ir slaugos namus.

 

Dar rugsėjį VLK centralizuotai nupirko 120 tūkst. gripo vakcinos dozių. Kadangi šiemet žmonės nuo gripo skiepijasi daug aktyviau ir kai kurios gydymo įstaigos anksčiau VLK pirktą vakciną nuo sezoninio gripo jau baigė, buvo sutarta su tiekėju dėl didesnio vakcinos kiekio pristatymo į Lietuvą.

Primename, kad nemokamai nuo gripo skiepijami pavojingų gripo komplikacijų rizikos grupei priskiriami asmenys: vyresni nei 65 metų ir bet kurio amžiaus sergantieji lėtinėmis ligomis (širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ir kt.), taip pat gyvenantieji globos ir slaugos įstaigose bei medicinos darbuotojai. Norintieji pasiskiepyti nuo gripo turi kreiptis į tą sveikatos priežiūros įstaigą, prie kurios yra prisirašę, į savo šeimos gydytoją. Nepriskiriami rizikos grupei asmenys gali pasiskiepyti savo lėšomis (vakcina kainuoja maždaug 27–30 litų). Reikėtų paskubėti skiepytis, nes imunitetas įgyjamas tik praėjus porai savaičių po paskiepijimo. Skiepai padės išvengti ligos ir, jei vis dėlto susergama, jos komplikacijų.

Šiemet VLK nupirkta sezoninio gripo vakcina skiepijama 435 gydymo įstaigose (pernai – 414 įstaigų). Gripo vakcina skirstoma tik paraiškas vakcinai gauti pateikusioms sveikatos priežiūros įstaigoms. Informuojame, kad gydymo įstaigos, nepateikusios minėtų paraiškų, dar gali dėl vakcinos kreiptis į Valstybinę ligonių kasą bei Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centrą.

Atvirojo konkurso būdu perkamos gripo vakcinos kaina šiemet sumažėjo 17,5 proc. (vienos dozės kaina – apie 10 Lt), palyginti su 2008 m., o jei lygintume su 2007-aisiais – 58,8 procento. Dėl sumažėjusios dozės kainos gripo vakcinos šiemet buvo nupirkta 30 tūkst. dozių daugiau nei pernai ir net 57 185 dozėmis daugiau nei 2007 metais.