Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Baltijos šalių ligonių kasų vadovų ir ekspertų susitikime – sveikatos draudimo aktualijos
Naujienos
Baltijos šalių ligonių kasų vadovų ir ekspertų susitikime – sveikatos draudimo aktualijos
2016-09-19

​Valstybinėje ligonių kasoje prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) įvyko Estijos, Latvijos ir Lietuvos ligonių kasų vadovų ir ekspertų susitikimas. Jo metu aptartos šalių sveikatos apsaugos sistemos, jų skirtumai ir problemos. Delegacijų atstovai pristatė ir aptarė svarbius sveikatos priežiūros finansavimo pokyčius, sutarčių sudarymo su gydymo įstaigomis, sutarčių vykdymo priežiūros ir kontrolės bei kitus klausimus.

 


Iš kairės VLK informacinių technologijų departamento direktorius, laikinai vykdantis direktoriaus funkcijas, Aurimas Baliukevičius, Latvijos ligonių kasų direktorė Daina Mūrmane-Umbraško, Estijos ligonių kasos valdybos pirmininkas Tanel Ross. VLK nuotr. 

Estijos ligonių kasos valdybos pirmininkas Tanel Ross pabrėžė, kad šalies sveikatos draudimo sistema pasižymi visuotinai pripažintų valstybinio sveikatos draudimo principų taikymu  – ji grįsta solidarumu ir privalomumu, apdraustųjų dalis siekia 95 proc. visų draudžiamųjų. Tačiau, pasak T. Ross,  šiuo metu ieškoma geriausių sprendimų ateities iššūkiams ir reformoms, atsižvelgiant į augantį paslaugų poreikį ir augantį neinfekcinių susirgimų skaičių. Svarbiausi sprendimai artimiausiu metu yra siejami su sveikatos draudimo sistemos tvarumo užtikrinimu bei strateginio paslaugų pirkimo modelio tobulinimu. Estijos sveikatos priežiūros paslaugų pirkimo modelis remiasi paciento interesų tenkinimu, integruojant įvairias sveikaos priežiūros paslaugas bei skatinant sveikatos ir socialinių paslaugų suderinimą.

Estijos ligonių kasos valdybos pirmininkas Tanel Ross pristato Estijos sveikatos apsaugos sistemą. VLK nuotr. 


Latvijos ligonių kasų direktorė Daina Mūrmane-Umbraško pristatė Pasaulio banko lėšomis finansuojamos studijos pažangą planuojant sveikatos draudimo reformą. Pasak pranešėjos, daugiausiai dėmesio skiriama paslaugų pirkimo pokyčiams, siekiant įdiegti strateginių pirkimų modelį atsižvelgiant į paslaugų vartotojų poreikius ir nustatant infrastruktūros bei reikalavimų medicinos personalui standartus. Netrukus turi būti paskelbtas „generalinis planas" (angl. Master Plan), kuriame bus nustatyta ir ligoninių tinklo (pagal jų lygius ir tipus, geografinį išdėstymą) struktūra. Latvijos ligonių kasos atstovai supažindino su šalyje vykstančia diskusija dėl būtinų sveikatos priežiūros finansavimo modelio pokyčių bei pristatė pradedamas teikti e-recepto ir elektroninių ligos pašalpos dokumentų tvarkymo naujoves.

 


Latvijos ligonių kasų direktorė Daina Mūrmane-Umbraško pristato Latvijos sveikatos apsaugos sistemą. VLK nuotr. 

VLK pranešėjai pateikė informacijos apie naujoves Lietuvos sveikatos draudimo sistemoje. Svečius ypač domino asmens sveikatos priežiūros įstaigų, vaistinių ir kitų įstaigų bei įmonių, sudariusių sutartis su ligonių kasomis, veiklos priežiūros organizavimo tvarka ir rezultatai bei klinikinio kodavimo kokybės šalies ligoninėse priežiūros ir kontrolės sprendimai.Baltijos šalių ligonių kasų vadovų ir ekspertų susitikimo akimirka. VLK nuotr. 


Pasak VLK Informacinių technologijų separtamento direktoriaus, laikinai vykdančio direktoriaus funkcijas  Aurimo Baliukevičiaus, pirmasis darbinis susitikimas viršijo dalyvių lūkesčius.

 

„Šiuo metu  visos trys šalys sprendžia tas pačias problemas, bet iš tiesų gyvena ne tik šia diena –  kiekvienoje šalyje vyksta diskusija apie ateities problematiką, kad būtų galima  tinkamai pasiruošti būsiemiems iššūkiams. Šioje srityje įdomi Estijos, kuri jau turi  30 metų trukmės sveikatos priežiūros pokyčių ir finansavimo modelį  patirtis. Tai reiškia, kad kuriant vidutinės trukmės strateginius pokyčių planus, būtina matyti ir tolimesnę perspektyvą", - teigia A. Baliukevičius.Baltijos šalių ligonių kasų vadovų ir ekspertų susitikimo akimirka. VLK nuotr. 


Estijos, Latvijos ir Lietuvos ligonių kasų atstovai sutarė, kad  ekspertų susitikimai reikalingi ne tik siekiant pasikeisti ir pasinaudoti patirtimi, kaip išspręstos einamojo laikotarpio problemos. Tokie susitikimai naudingi aptarti strategines įžvalgas, pavyzdžiui, kaip reikėtų tobulinti sveikatos priežiūros finansavimą atsižvelgiant į kintančius visuomenės poreikius, tobulėjant sveikatos  priežiūros technologijoms, dėl kurių didėja sveikatos draudimo fondų išlaidos, bei kintant gyventojų poreikiams dėl sergamumo struktūros ir kitų pokyčių. Susitarta, kad kitas ekspertų susitikimas vyks Rygoje, 2017 metais.

 

Susitikimo pranešimus rasite čia.

 

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Ryšių su visuomene skyrius

 

Kviečiame apsilankyti VLK profilyje Facebook: https://www.facebook.com/vlk.lt