Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Būtinosios paslaugos sergantiesiems onkologinėmis ligomis teikiamos ir karantino metu
Naujienos
Būtinosios paslaugos sergantiesiems onkologinėmis ligomis teikiamos ir karantino metu
2020-04-04
​Šiaulių teritorinė ligonių kasa sulaukia onkologinėmis ligomis sergančių pacientų klausimų, ar Lietuvoje įvestas karantinas nesutrikdys jiems paskirtų planinių konsultacijų, operacijų bei kitų procedūrų. Primename, kad užtikrinant pacientų saugumą būtinos procedūros onkologiniams pacientams teikiamos ir karantino metu.
 
Nors Lietuvoje paskelbus karantiną visose gydymo įstaigose atšauktos planinės konsultacijos, operacijos ir kitos procedūros, onkologinėmis ligomis sergančiųjų gydymui šios sąlygos negalioja. Visos paslaugos, kurių reikia sergantiesiems onkologinėmis ligomis, turi būti suteiktos net ir karantino laikotarpiu, kuris šalyje pratęstas iki balandžio 13 d.
 
Atsižvelgiant į ligos sudėtingumą, vėžio diagnostikos ir gydymo paslaugos karantino metu turi būti teikiamos neatidėliotinai, griežtai kontroliuojant infekcijos plitimo riziką gydymo įstaigoje ir tarp pacientų, kuriems teikiama ambulatorinė paslauga.
 
Reaguojant į koronaviruso infekcijos sukeltos ligos (COVID-19) plitimą ir siekiant užtikrinti nepertraukiamą sveikatos priežiūros paslaugų teikimą onkologinėmis ligomis sergantiems pacientams, Nacionalinio vėžio instituto (NVI) specialistai parengė specialias rekomendacijas. Medikams – kaip organizuoti onkologinių pacientų gydymą karantino metu, o pacientams – kaip laikytis šiuo metu būtinos saviizoliacijos.
 
Rekomendacijas rasite čia: https://bit.ly/2X84tGa 
 
Šiaulių TLK ir SAM informacija
 
Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5) 232 2222.