Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Atidaryta paroda „Perspektyvos: menas, kepenų ligos ir aš pasveikęs“
Naujienos
Atidaryta paroda „Perspektyvos: menas, kepenų ligos ir aš pasveikęs“
2016-09-20

​Antradienį Valstybinėje ligonių kasoje prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) atidaryta Vilniaus dailės akademijos (VDA) Kauno fakulteto menininkų darbų paroda „Perspektyvos: menas, kepenų ligos ir aš pasveikęs". Jau antrus met​us vykstantis projektas siekia atkreipti visuomenės dėmesį pavojingomis ligomis sergančius žmones, mažinti socialinę atskirtį ir stereotipus.

 


Iš kairės VDA Kauno fakulteto prodekanė Kristina Daubarytė, VLK informacinių technologijų departamento direktorius, laikinai vykdantis direktoriaus funkcijas, Aurimas Baliukevičius, VLK direktoriaus pavaduotoja Neringa Bernotienė. VLK nuotr. 


Pasak VDA Kauno fakulteto prodekanės Kristinos Dauba​rytės, pirmą kartą toks meno projektas inicijuotas dar 2014 m., kai 150 menininkų iš daugiau nei 80 šalių, įkvėpti pacientų istorijų, savo darbais siekė parodyti hepatito C poveikį žmogui iš sergančio žmogaus perspektyvos. Lietuvos menininkų darbų paroda, kurioje pavaizduotos Lietuvos pacientų ligos istorijos jau eksponuota Tarptautinio kepenų ligų (EASL) kongreso metu.Parodos atidarymo akimirka. VLK nuotr. 


​Projekto idėja – paciento ir menininko susitikimas, po kurio menininkas savo kūrinyje pavaizduoja ligos sukeltus paciento išgyvenimus. Pasitelkus meno kalbą siekiama didinti žinomumą apie hepatito C infekciją", – sako Kristina Daubarytė.

 

2015 m. 16 menininkų iš VDA Kauno fakulteto atsiliepė į kvietimą prisidėti prie projekto „Perspektyvos: menas, kepenų ligos ir aš". Ši iniciatyva buvo įgyvendinta kartu su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno klinikų profesoriais ir gydytojais, padėjusiais pacientams ir menininkams suprasti ligą bei mano kalba parodyti sergančiojo emocijų spektrą – nuo baimės ir nevilties iki tikėjimo, kad galima pasveikti.

 


VLK informacinių technologijų departamento direktorius, laikinai vykdantis direktoriaus funkcijas, Aurimas Baliukevičius. VLK nuotr.


2016 m. kaip projekto tęsinys inicijuotas naujas meno projektas „Perspektyvos: menas, kepenų  ligos ir aš pasveikęs". Šio projekto metu meninėmis raiškos priemonėmis vaizduojamos pasveikusių žmonių nuo hepatito C emocijos: begalinis džiaugsmas, optimizmas, pasitikėjimas ir visiškai pasikeitusi gyvenimo kokybė.

 

„Lietuvoje vis daugiau pacientų gali gauti reikiamą medikų pagalbą, gydant infekcines ligas ir pasiskiepyti nemokamomis vakcinomis, kurios padeda išvengti sudėtingų ligų. Tam skiriama ne tik vis daugiau lėšų, bet ir dėmesio prevencijai bei ankstyvai ligų. Galime pasidžiaugti, kad šiuo metu Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokama 100 proc. bazinės kainos už naujos kartos vaistus, skirtus hepatito C gydymui", – sako VLK informacinių technologijų departamento direktorius, laikinai vykdantis direktoriaus funkcijas, Aurimas Baliukevičius.Parodos atidarymo akimirka. VLK nuotr. ​


Hepatitas C – tai hepatito C viruso sukeltas kepenų uždegimas, kuris gali progresuoti į kepenų cirozę ir pirminį kepenų vėžį.

 

Pasak VLK direktoriaus pavaduotojos Neringos Bernotienės, nuo 2015 m. spalio Lietuvos pacientams, sergantiems 1 genotipo lėtiniu hepatitu C, pradėjus kompensuoti gydymą naujos kartos vaistais be interferono, pasitvirtino, kad šio gydymo efektyvumas siekia beveik 100 proc. Todėl šiais metais praplėstos indikacijos ir efektyvų gydymą galės gauti dar daugiau pacientų. VLK informacinių technologijų departamento direktorius, laikinai vykdantis direktoriaus funkcijas, Aurimas Baliukevičius ir VLK direktoriaus pavaduotoja Neringa Bernotienė. VLK nuotr. 


Meno projekte „Perspektyvos: menas, kepenų ligos ir aš pasveikęs" dalyvavo 17 menininkų iš VDA Kauno fakulteto, LSMU Kauno klinikų gydytojai ir nuo hepatito C pagiję pacientai. Paroda VLK bus eksponuojama iki spalio 5 dienos, o vėliau persikels į Vilniaus teritorinę ligonių kasą, kur ją apžiūrėti turės galimybę dar daugiau žmonių.

 

 

Kontaktai žiniasklaidai:
Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
Ryšių su visuomene skyrius 


Kviečiame apsilankyti VLK profilyje Facebook: https://www.facebook.com/vlk.lt

 

Visi gyventojai rūpimus klausimus gali pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų

informacijos  telefono numeriu 8 700 88888.​