Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Ar sveikatos sistema veikia sklandžiai, tikrins ministro paskirti pareigūnai
Naujienos
Ar sveikatos sistema veikia sklandžiai, tikrins ministro paskirti pareigūnai
2014-06-09

Sveikatos apsaugos ministro Vytenio Povilo Andriukaičio paskirti pareigūnai jo pavedimu sveikatos sistemoje (viešose ir privačiose įstaigose) atliks valstybinę sveikatos paslaugų kontrolę. Šiandien jiems buvo įteikti pažymėjimai, suteikiantys Sveikatos priežiūros įstaigų įstatyme numatytus įgaliojimus.  

 

Valstybinės sveikatos paslaugų kontrolės pareigūnai su sveikatos apsaugos ministru V. P. Andriukaičiu (trečia iš dešinės Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos Vidaus audito skyriaus vedėja Daiva Matkevičienė, ketvirta iš dešinės Vilniaus teritorinės ligonių kasos Kontrolės skyriaus vedėja Romualda Kšivickienė) 

 

 „Šiandien startuoja pilotinis sveikatos sistemos patikrinimo modelis, kuris mano nuomone, padės išspręsti daugelį visuomenei reikšmingų klausimų – teigia sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis. – Ar PSDF biudžeto lėšos naudojamos racionaliai, ar ūkiškai sveikatos priežiūros įstaigos vykdo savo veiklą, kaip gyventojai gali įsigyti vaistų, kaip teikiamos sveikatos priežiūros paslaugos, ar patenkinami pacientų lūkesčiai? Į šiuos ir dar daugelį kitų esminių sveikatos apsaugos klausimų atsakyti mums padės kontrolę vykdysiantys atsakingi pareigūnai", – sako V. P. Andriukaitis. Pasak ministro, reaguodama į įvairius pareiškimus dėl teisės aktų sveikatos sistemoje įgyvendinimo, Sveikatos apsaugos ministerija, pasitelkusi į pagalbą kompetentingus specialistus, kartu ieškos tolesnių sprendimų. Visi kontrolės rezultatai bus vieši.

Valstybinės sveikatos paslaugų kontrolės pareigūnai, pagal kompetenciją, ministrui pavedus kontroliuos strateginių sveikatos srities dokumentų įgyvendinimą, darbo užmokesčio netolygumus, racionalų investicinių lėšų panaudojimą.  

SAM valstybinės kontrolės pareigūnai taip pat domėsis, ar efektyviai sveikatos priežiūros įstaigose panaudojama brangi aparatūra, valstybės perduotas turtas. Kontrolės dėmesio sulauks ir klausimai dėl integruotos sveikatos priežiūros vykdymo bei medikų ir pacientų santykių atitiktis medicinos etikos reikalavimams.

14 sveikatos priežiūros įstaigų valstybinės kontrolės pareigūnų korpusas, patvirtintas sveikatos apsaugos ministro įsakymu, sudarytas iš ministerijai pavaldžių įstaigų darbuotojų. Pareigūnai skiriami 2 metų laikotarpiui. Jie privalo atitikti korupcijos prevencijos įstatymo reikalavimus.

 

SAM Ryšių su visuomene skyrius

samrsv@sam.lt, www.sam.lt