Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Aptartos sutarčių sudarymo aktualijos
Naujienos
Aptartos sutarčių sudarymo aktualijos
2015-03-19

Prasidėjus kasmetiniam teritorinių ligonių kasų (TLK) ir gydymo įstaigų, vaistinių bei optikos paslaugas teikiančių įstaigų sutarčių sudarymo procesui, ligonių kasų atstovams svarbu aptarti aktualijas. Šiuo tikslu į Valstybinę ligonių kasą prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) šiandien rinkosi Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio TLK atstovai.

 

Plačiau - fotoreportaže.

 

 P1010209.JPG

 

Susitikime dalyvavo VLK Draudimo plėtros departamento direktorius, laikinai einantis VLK direktoriaus pareigas, Gintaras Kacevičius. VLK nuotrauka.

 

 P1010197.JPG

 

VLK vadovybė pristatė svarbiausias aktualijas, susijusias su sutarčių sudarymu. VLK nuotrauka.

 

 P1010210.JPG

 

TLK direktoriai teigė, kad sutarčių sudarymo procedūros vyksta sklandžiai. Šiuo metu visos TLK yra pateikusios partneriams siūlomus sutarčių projektus, kurie per mėnesį turi būti suderinti abiejų šalių ir pasirašyti. VLK nuotrauka.

 

 

P1010213.JPG 

 

Vilniaus TLK direktoriui Vytautui Mockui kilo klausimų dėl įstaigų, per metus priimančių mažiau kaip 300 gimdymų. VLK nuotrauka.

 

 

P1010195.JPG 

 

Panevėžio TLK direktorius Jonas Narbutas atkreipė dėmesį į tai, kad už Anykščių ligoninėje priimtus gimdymus sumoka gydymo įstaigos steigėjas – rajono savivaldybė, nes gimdymų ten priimama itin mažai ir pagal teisės aktuose įteisintą nuostatą – ligonių kasa su gydymo įstaiga negali sudaryti sutarties dėl šių paslaugų. VLK nuotrauka.

 

P1010208.JPG 

  

Viačeslavui Zaksui, VLK Sveikatos priežiūros paslaugų departamento direktoriui, teko atsakinėti į daugelį ligonių kasų atstovų klausimų. VLK nuotrauka.

 

 P1010206.JPG

 

VLK Teisės skyriaus vedėja Vitalija Griškova teigė, kad svarbu laikytis reikalavimų, įtvirtintų teisės aktuose. Ypač svarbus dokumentas – Vyriausybės priimtas nutarimas, kuriame apibrėžti iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto apmokamų asmens sveikatos priežiūros paslaugų kriterijai. VLK nuotrauka.

 

 P1010205.JPG

 

Kauno TLK sutarčių sudarymo proceso aktualijas pristatė Kauno TLK direktorius Virgilijus Šiaudikis. VLK nuotrauka.


P1010195.JPG 

 

Tiek Panevėžio TLK, tiek Šiaulių TLK atstovai teigė, kad su gydymo įstaigų vadovais buvo organizuoti pasitarimai. Jų tikslas – pristatyti įstaigų vadovams 2015 m. TLK biudžetus, taip pat išklausyti, ką įstaigų vadovai yra suplanavę 2015 metais: ko sieks, su kokiomis problemomis susiduriama. VLK nuotrauka.

 

 

Kontaktai žiniasklaidai:
    Lina Bušinskaitė
    Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
    Ryšių su visuomene skyriaus vedėja
   Tel. (8 5) 236 4105, mob. tel. 8 687 41445
    El. paštas lina.businskaite@vlk.lt 

 

Kviečiame apsilankyti VLK profilyje Facebook: https://www.facebook.com/vlk.lt