Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Aplankyti ir abiturientai, ir jaunesni
Naujienos
Aplankyti ir abiturientai, ir jaunesni
2019-03-08

Panevėžio teritorinė ligonių kasa (Panevėžio TLK) tęsia jaunimo supažindinimo su privalomojo sveikatos draudimo (PSD) sistema tradiciją. Per vieną vasario mėn. pabaigos–kovo mėn. pradžios savaitę ligonių kasos specialistai aplankė net dvi savo veiklos zonos mokyklas: Ignalinos rajono Vidiškių gimnazijos Dūkšto skyrių ir Panevėžio miesto Juozo Balčikonio gimnaziją.

 

Pirmosios bendrojo lavinimo įstaigos I–III klasių gimnazistams už aktyvų, nors ir be prizinių vietų dalyvavimą praėjusį spalį Panevėžio TLK surengtoje viktorinoje apie sveikatos draudimą dovanotas padėkos vizitas, siekiant mokiniams suteikti daugiau žinių apie PSD ir sveikatos apsaugos sistemą. Antrojoje susitikta su abiturientais pagal Panevėžio miesto savivaldybės inicijuotą jaunimo profesinio orientavimo projektą.

 

  Abiturientams vaizdžiai parodyta, kaip veikia sveikatos apsaugos ir PSD sistema. Panevėžio TLK nuotrauka.

 

Ypač šiltai ligonių kasos atstovai buvo sutikti Dūkšte. Šio miesto gimnazistai atidžiai žiūrėjo jauno gydytojo sukurtą ir Panevėžio TLK visuomenės švietimo tikslu leistą platinti vaizdo medžiagą apie sveikatos apsaugos sistemą – kaip ji veikia, kas ir kaip apmoka gyventojų sveikatos priežiūros paslaugas, dėl ko PSD sistemoje svarbu išlaikyti visuotinumo ir solidarumo principus ir pan. Mokiniai nustebo išgirdę, kokio dydžio yra Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetas, kurio lėšomis apmokamos apdraustų PSD gyventojų sveikatos priežiūros paslaugos.

 

Dūkštiškiai susidomėję klausėsi, ką moksleiviams ir studentams reikia žinoti apie PSD, Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK), taip pat kartu su ligonių kasos specialistais aptarinėjo buvusios viktorinos klausimus ir rinko teisingus atsakymus tam, kad, panorę kitąmet dalyvauti panašioje viktorinoje, galėtų lengviau orientuotis, kaip atsakyti. Mokiniai dėkojo svečiams už informaciją bei gautus prizus ir tvirtino sužinoję daug naujo.

 

DSC_3486 - Copy (2).JPG Ligonių kasų informaciją išgirdo kone šimtas Juozo Balčikonio gimnazijos abiturientų. Panevėžio TLK nuotrauka.

 

Kone šimtas Juozo Balčikonio gimnazijos abiturientų, kurių susitikimu su Panevėžio TLK atstovais rūpinosi gimnazijos vadovas Raimundas Dambrauskas, irgi klausėsi jauno gydytojo vaizdo pasakojimo apie sveikatos apsaugos ir PSD sistemos veikimo principus. Gyventojų aptarnavimo skyriaus vyriausiajai specialistei Laurai Nakrošienei, pasakojusiai apie tai, ką svarbu žinoti baigiant mokyklą ir planuojant studijas Lietuvoje arba užsienyje, arba rengiantis įsilieti į darbo rinką, uždavė aktualių klausimų.

 

Gimnazijos bendruomenė, išgirdusi apie tai, kad PSD abiturientams galios iki rugpjūčio 31 d., o vėliau gali būti atvejų, kai sveikatos draudimu reikės rūpintis patiems, taip pat studijuojant kurios nors Europos Sąjungos (ES) ar Europos ekonominės erdvės (EEE) šalies aukštosios mokyklos dieniniame skyriuje teks kasmet ligonių kasai pristatyti akademinę pažymą apie studijas, modeliavo įvairias situacijas.

 

Teirautasi, kaip bus su jų PSD, jei baigę gimnaziją, vyks savanoriauti, nuspręs mokytis ne ES ir ne EEE šalyje arba kurį laiką ilsėsis. Klausta, ar galės nemokamai lankytis pas odontologą, jei rugsėjo mėn. nepradės studijuoti ir neįsidarbins, ar bus draudžiami PSD valstybės lėšomis, jei rinksis savanorišką tarnybą krašto apsaugos sistemoje ir kt. Gimnazistus neramina ir neaiški Didžiosios Britanijos situacija dėl jos išstojimo iš ES – domėtasi, ar studijuojant šioje šalyje bus galima nemokamai gauti sveikatos priežiūros paslaugas ir pasinaudoti ESDK prireikus būtinosios medicinos pagalbos.

 

Atsakius į abiturientų klausimus, surengta trumpa viktorina, per kurią patikrintos jų žinios, o už teisingus atsakymus abiturientai apdovanoti.

 

Panevėžio teritorinės ligonių kasos informacija

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Angelė Valentinavičienė

Panevėžio teritorinės ligonių kasos

Administravimo skyriaus vyriausioji specialistė

Tel. (8 45) 526911, mob. +370 645 58016

El. p. angele.valentinaviciene@vlk.lt 

  

Ligonių kasos kviečia:

 
Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5) 232 2222.