Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Apie sveikatos draudimą norėjo išgirsti ir besimokantieji suaugusiųjų mokymo centre
Naujienos
Apie sveikatos draudimą norėjo išgirsti ir besimokantieji suaugusiųjų mokymo centre
2018-05-02

Panevėžio teritorinė ligonių kasa (Panevėžio TLK) surengė paskutiniuosius numatytus susitikimus pagal Panevėžio miesto savivaldybės inicijuotą jaunimo profesinio orientavimo projektą, juose Panevėžio miesto mokinius supažindino su privalomuoju sveikatos draudimu (PSD). Praėjusią savaitę ligonių kasos atstovai susitiko su maždaug pusantro šimto Juozo Balčikonio gimnazijos abiturientų. Jiems patarimai, ką žinoti išėjus į savarankišką gyvenimą, dalinti beprasidedant pirmiesiems egzaminams. Įgyti žinių apie PSD panoro ir keletas Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro mokinių, Panevėžio TLK apsilankiusių prieš savaitgalį.

 

Per pusmetį Panevėžio TLK susitiko ir  informacija apie PSD pasidalijo su maždaug 500 Panevėžio abiturientų. Panevėžio TLK nuotrauka.

 

Ligonių kasos ir gimnazijų abiturientų bei kitų mokinių susitikimų tikslas – supažindinti studentų, savanorių ar dirbančių asmenų gretas netrukus papildysiančius jaunus žmones su PSD sistema, jos principais, įmokų mokėjimo tvarka, draudimo galimybėmis, Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK) svarba ir kt. 

 

Kad mokiniai labiau įsimintų tai, ką išgirdo, po informacijos pateikimo per viktoriną patikrintos jų žinios. J. Balčikonio gimnazijos  abiturientų prašyta atsakyti, kas tvirtina Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetą ir kaip dažnai, kaip skaičiuojamos PSD įmokos, ką reikia dar padaryti grįžus iš užsienio ir deklaravus gyvenamąją vietą Lietuvoje, klausta, keliose šalyse galioja ESDK, kiek laiko gali būti draustas PSD valstybės lėšomis vienas iš tėvų, auginantis 1 vaiką arba du ir daugiau vaikų ir kt.

 

DSC_2390 - Copy.JPG Pasiklausyti apie PSD susirinko maždaug pusantro šimto Juozo Balčikonio gimnazijos abiturientų. Panevėžio TLK nuotrauka.

 

Dauguma gimnazistų, susitikimo pabaigoje atsakydami į anoniminės anketos klausimus, ar susitikimas jiems buvo naudingas, pažymėjo „Taip". Dalis jų paaiškino, kad per susitikimą sužinojo daug naujo apie PSD, gavo aktualios ir vertingos informacijos. Kiti teigė apie PSD jau žinoję, tad susitikimas buvęs kaip priminimas, ko nereikėtų pamiršti.  

Po susitikimo kai kurie gimnazistai konsultavosi asmeniškai su Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sigita Paulauskiene. Mokiniams rūpėjo, kaip elgtis, jei išvykstama į užsienį dirbti, savanoriauti, kokios yra grįžusiųjų iš užsienio galimybės gydytis Lietuvoje ir pan.

 

DSC_2398 - Copy.JPG  Po susitikimo kai kurie gimnazistai konsultavosi asmeniškai su Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja S. Paulauskiene. Panevėžio TLK nuotrauka.

 

Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro mokiniams labiausiai rūpėjo, ar jie turi teisę į PSD valstybės lėšomis, ar ją įgis, jei, baigę mokyklą, taps dieninio skyriaus studentais, kiek laiko galioja Europos sveikatos draudimo kortelė (ESDK), kodėl vaikams ji galioja ilgiau nei suaugusiesiems. Taip pat jie sakė girdėję, kad užsienio šalyse galima susimokėti už sveikatos priežiūros paslaugas, o grįžus į Lietuvą, susigrąžinti pinigus – klausė, ar tai yra tiesa. Šio centro atstovus domino, kodėl ligoninėse liepiama pačiam pacientui nusipirkti šalutinei ligai gydyti reikalingų vaistų, kodėl reikia mokėti už dalį pirmojo etapo reabilitacijos procedūrų ir kt.

 

DSC_2403 - Copy.JPG Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro mokiniai mielai pasižiūrėjo filmą apie Panevėžio TLK. Panevėžio TLK nuotrauka.

 

Ir gimnazistams, ir Panevėžio TLK svečiams iš Suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centro atsakyta į klausimus, paaiškintos visos sveikatos priežiūros paslaugų gavimo galimybės išvykus mokytis ar dirbti į užsienį, pasiūlyta kreiptis į „Sodrą", kai yra susidariusių PSD skolų ir pasiaiškinti, kaip jas grąžinti, išdėstyta, kam reikalinga ESDK ir kaip ja naudotis, informuota apie galimybę pacientams gauti duomenų apie suteiktas sveikatos priežiūros paslaugas suvestines ar jose teikiamą informaciją peržiūrėti prisijungus prie Elektroninės valdžios vartų.

 

Iš viso per pusmetį Panevėžio TLK susitiko su visų 7 Panevėžio gimnazijų abiturientais. Informacija apie PSD svarbą ir naudą pasidalinta su maždaug 500 abiturientų.

 

Panevėžio teritorinės ligonių kasos informacija

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Angelė Valentinavičienė

Panevėžio teritorinės ligonių kasos

Administravimo skyriaus vyriausioji specialistė

Tel. (8 45) 526911, mob. +370 645 58016

El. p. angele.valentinaviciene@vlk.lt 

 

Ligonių kasos kviečia:

 

 

 Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba 8 700 88888.