Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Apie sveikatos draudimą – Subačiaus gimnazistams
Naujienos
Apie sveikatos draudimą – Subačiaus gimnazistams
2015-02-20

Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) specialistai tęsia tradiciją lankytis savo veiklos teritorijoje esančiose mokyklose ir jų bendruomenes supažindinti su privalomuoju sveikatos draudimu (PSD).

 

Pirmasis TLK atstovų susitikimas šiais metais vyko Kupiškio rajono Subačiaus gimnazijoje. 8–11 klasių mokiniams ir jų mokytojams buvo aiškinama, kaip Lietuvoje veikia PSD sistema, kas apmoka gyventojų sveikatos priežiūros paslaugas, kodėl kiekvienas gyvenamąją vietą Lietuvoje deklaravęs asmuo, jei jis nėra apdraustas valstybės lėšomis, turi mokėti PSD įmokas ir taip įgyti teisę į sveikatos priežiūrą, apmokamą Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis.

 

 ​

 

Kupiškio rajono Subačiaus gimnazijoje lankėsi Panevėžio TLK specialistai. Panevėžio TLK nuotrauka.

 

Ligonių kasos specialistų ir mokinių susitikimai – Panevėžio TLK siekis ugdyti pilietišką jaunimo požiūrį į sveikatos draudimą ir aiškinti, kas gresia netikėtai susirgus tiems, kurie nepasirūpina PSD.  Gimnazistai atidžiai klausė Panevėžio TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus specialisčių Indrės Kriščeliūnaitės ir įstaigos atstovės Kupiškyje Rūtos Timukienės pateiktų konkrečių pavyzdžių, parodančių, kaip svarbu būti apsidraudus sveikatą, kiek daug kainuotų gydymo paslaugos, jei už jas tektų mokėti patiems. Moksleiviams taip pat kalbėta apie atvejus, kai gyventojams tenka atlyginti žalą PSDF biudžetui, apie Europos sveikatos draudimo kortelės svarbą, Panevėžio TLK veiklą, ligonių kasų teikiamas paslaugas ir pan.    

 

Apsilankymas Subačiaus gimnazijoje kartu buvo ir padėka šios mokyklos 9–11 kl. mokiniams, aktyviai dalyvavusiems Panevėžio TLK skelbtoje viktorinoje, tačiau netapusiems jos laimėtojais. Mokiniai turėjo galimybę per susitikimą išgirsti teisingus atsakymus į viktorinos klausimus, o pirmieji atsakiusieji teisingai –  laimėti prizų.

 

Ligonių kasos atstovai pastebi, kad atsakinėdami į klausimus mokiniai kur kas labiau įsigilina į privalomojo sveikatos draudimo esmę, nuoširdžiai stebisi brangiai kainuojančiomis sveikatos priežiūros paslaugomis, stengiasi suprasti ligonių kasų veiklą ir įsidėmėti jos teikiamas paslaugas, kurios gali praversti besimokant ar baigus mokyklą.

 

Panevėžio teritorinės ligonių kasos informacija

 

    

Kontaktai žiniasklaidai:

Angelė Valentinavičienė

Panevėžio teritorinės ligonių kasos

Administravimo skyriaus vyriausioji specialistė

Tel. (8 45) 526911, mob. +370 645 58016

El. p. angele.valentinaviciene@vlk.lt 

 

 

 

Visi gyventojai rūpimus klausimus gali pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba

ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888.