Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Apdraustiesiems PSD už magnetinio rezonanso tomografijos tyrimus papildomai mokėti nereikia
Naujienos
Apdraustiesiems PSD už magnetinio rezonanso tomografijos tyrimus papildomai mokėti nereikia
2018-07-27

Šiaulių teritorinė ligonių kasa sulaukia gyventojų klausimų, ar  reikia mokėti už magnetinio rezonanso tomografijos (MRT) tyrimus? Primename, kad apdraustiesiems privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) su gydytojo siuntimu už MRT papildomai mokėti nereikia.

 

MRT tyrimus gydantis gydytojas gali skirti ir ambulatoriškai, ir stacionare gydomiems pacientams. Jeigu tyrimas reikalingas ambulatoriškai gydomam pacientui, gavus gydytojo siuntimą, apdraustiesiems PSD už tyrimą apmokama Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis, tad pacientui mokėti tikrai nereikia. Jeigu šis tyrimas atliekamas stacionare, tyrimo išlaidos yra įskaičiuotos į bendrą paciento gydymo ligoninėje kainą. 

 

Ar pacientui reikalingas MRT tyrimas, sprendžia gydantis gydytojas. Svarbu žinoti, kad siuntimą brangiesiems tyrimams ir procedūroms, apmokamiems iš PSDF biudžeto lėšų, išduoda tik antrinio ar tretinio lygio asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiantis specialistas. Ligos ir būklės, kurioms pasireiškiant atliekamas MRT, patvirtintos Sveikatos apsaugos ministro įsakymais.

 

Už MRT tyrimą mokėti nereikia, jei pacientas su siuntimu kreipiasi į gydymo įstaigą, su kuria ligonių kasos yra sudariusios sutartį dėl šių paslaugų teikimo ir apmokėjimo PSDF biudžeto lėšomis. Mokėti reikia tada, jeigu pacientas pats pasirenka tyrimą ar procedūrą, neturėdamas gydytojo siuntimo. Tokiu atveju tyrimo kainą reikia susimokėti gydymo įstaigos kasoje. Mokėti už MRT reikia pacientams, neapdraustiems PSD, taip pat ir jei pageidaujama tyrimo be eilės.

 

„Jeigu gydytojas siunčia atlikti MRT, mokėti nereikia nei už tyrimą, nei už jam atlikti reikalingas vienkartines priemones ir medžiagas. Dažniausiai siūloma susimokėti už specialius vienkartinius drabužius, kurie nėra būtini, – paaiškina Šiaulių teritorinės ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyriaus vyriausioji specialistė Inga Kvedarienė.

 

Šiaulių teritorinės ligonių kasos atstovė primena, kad gydytojui siuntime nurodžius siunčiančiai įstaigai pateikti tyrimo vaizdo kopiją, už ją pacientui taip pat mokėti nereikia. Jei pacientas pageidauja pats turėti vaizdo kopiją – už ją reikės sumokėti.

Beje, ambulatoriškai gydomas pacientas turi teisę pasirinkti gydymo įstaigą, kurioje teikiama ši paslauga, siuntime negali būti nurodyta jokia konkreti įstaiga ar specialistas. Siunčiantis gydytojas privalo informuoti pacientą, kuriose įstaigose atliekami MRT tyrimai, apmokami PSDF biudžeto lėšomis. Šią informaciją galima rasti ir Šiaulių teritorinės ligonių kasos interneto svetainėje http://www.siauliutlk.lt

 

 27465622688_f6bfa11c49_o.jpg

 

Šią iliustraciją galite atsisiųsti iš čia.

 

Daugiau iliustracijų rasite čia.

 

Šiaulių teritorinės ligonių kasos informacija

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Irena Budrienė

Šiaulių teritorinės ligonių kasos

Administravimo skyriaus vyriausioji specialistė

Tel. (8 41) 596 135

El. paštas: irena.budrienė@vlk.lt

 

Ligonių kasos kviečia:

 

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba 8 700 88888.