Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Apdovanoti moksleivių nuotraukų konkurso „Sveika šeima“ laimėtojai
Naujienos
Apdovanoti moksleivių nuotraukų konkurso „Sveika šeima“ laimėtojai
2017-05-16

Gegužės 12 d. teritorinėse ligonių kasose apdovanoti moksleivių nuotraukų konkurso „Sveika šeima" laimėtojai. Vertingos dovanos – Go Pro kameros – atiteko 5 nuotraukų autoriams, dar keliasdešimt moksleivių apdovanoti kitais prizais.  

 

Nuo vasario 15 dienos iki kovo 31 dienos beveik 200 Lietuvos ugdymo įstaigų moksleivių pateikė nuotraukas konkursui „Sveika šeima". Jose dalyviai įamžino savo šeimos laisvalaikį ir akimirkas,  rodančias, kaip šeimoje rūpinamasi sveikata, taip pat atspindinčias šeimos gydytojo vaidmenį, kuriant šeimos sveikatą. Moksleiviai fotografavo viską, kas padeda jiems ir jų šeimoms būti sveikiems ir nesirgti.

„Džiugu, kad moksleiviai buvo tokie aktyvūs ir gavome tiek daug nuotraukų, jose – ir šeimos sveikos gyvensenos pavyzdžiai. Mums buvo svarbu atkreipti jaunuolių ir jų tėvų dėmesį į šeimos gydytojo vaidmenį – svarbiausio visų amžiaus grupių žmonių gydytoją. Į šį mediką kreipiamasi pirmiausiai – ne tik susirgus, bet ir prevenciškai, taip pat ir dėl sveikos gyvensenos,"  – sako laikinasis Valstybinės ligonių kasos direktorius Aurimas Baliukevičius.

Šio konkurso partneriai – Lietuvos spaudos fotografų klubas (LSFK), tad kiekvienoje iš atrankos komisijų  lemiamą žodį tarė šios organizacijos nariai – profesionalūs fotografai.

„Surengti tokį konkursą – puiki idėja. Argi ne nuostabu, kad kartu paskatinome moksleivius – jaunuosius fotografus – kūrybiškai, per fotografiją, pažvelgti į savo ir šeimos sveikatos stiprinimą, pamatyti, koks svarbus yra šeimos gydytojas. Džiaugiamės prisidėję prie šios ligonių kasų iniciatyvos,"  – teigia LSFK prezidentas Jonas Staselis.

Konkurso nugalėtojus sveikino ir apdovanojo teritorinių ligonių kasų vadovai, LSFK ir gydymo įstaigų, kitų rėmėjų atstovai, konkurso komisijų nariai.

Po apdovanojimų laimėtojai ir jų šeimų nariai smagiai leido laiką kūrybinės fotografijos dirbtuvėse, tad gavo ir naudingų patarimų iš profesionalių fotografų lūpų.

Šis Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos ir teritorinių ligonių kasų jau antrus metus organizuojamas konkursas yra skirtas Tarptautinei šeimos dienai paminėti. Juo siekiama parodyti deramą pagarbą šeimos gydytojui – svarbiausiam medikui, pirmajam pagalbininkui ir patarėjui, pas kurį skubama ne tik susirgus, bet ir prevenciškai pasitikrinti, siekiant išvengti ligos.

Moksleivių nuotraukų konkurso nugalėtojų darbų parodos netrukus pradės kelionę po gydymo įstaigas, visuomenės sveikatos priežiūros centrus, savivaldybes.

 

Pagrindiniais prizais apdovanotų moksleivių nuotraukos

 

Gustė Berankytė. „Kruopelyte arčiau“. Alytaus Adolfo Ramanausko–Vanago gimnazijos IVa klasė.

 Kruopelyte arčiau, Gustė Berankytė, IVa.jpg

 

Deimantas Gabalis. „Mano šeima – tai šeima, kuriai svarbu harmonija su savimi, aplinkiniais ir gamta". Akmenės raj. „Saulėtekio" progimnazijos 5A klasė.

stlk_20170323_061959.763_150.jpg 

 

Tadas Kasparas. „O žiemą maitinsimės sveikai". Tytuvėnų gimnazijos IIga klasė.

stlk_20170331_145330.333_256.jpg 

 

Viktorija Zaveckaitė. „Pavasarinis pasivaikščiojimas". Vilkaviškio raj. Paežerių pagrindinės mokyklos 10 klasė.

ktlk_20170329_181123_417_209.jpg 

 

Gabrielė Žilinskaitė. „Aktyvūs ir sveiki".  Kupiškio L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos I klasė.

 Kupiskis 2 pagrindine Odeta Lukoseviciute.jpg

 

Kitų konkurso nugalėtojų nuotraukos:

Vilniaus TLK

Kauno TLK

Šiaulių TLK

Panevėžio TLK

 

Kontaktai žiniasklaidai:

 

Rimantas Zagrebajev

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos

Ryšių su visuomene skyriaus vedėjas 

Tel. (8 5) 236 4105

El. paštas rimantas.zagrebajev@vlk.lt

 

Rūpimus klausimus galima pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų

informacijos telefono numeriu 8 700 88888.

 

Kviečiame apsilankyti VLK profilyje Facebook: https://www.facebook.com/vlk.lt