Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Aiškinosi, kaip nelikti skolingiems
Naujienos
Aiškinosi, kaip nelikti skolingiems
2019-04-15

Panevėžio teritorinėje ligonių kasoje (TLK) viešėjo Panevėžio Juozo Miltinio gimnazijos abiturientų grupė. Šiuo vizitu baigėsi 2018–2019 mokslo metų ligonių kasos ir Panevėžio miesto savivaldybės bendradarbiavimas pagal savivaldybės inicijuotą jaunimo profesinio orientavimo projektą.

 

Per 2018 m. lapkričio–2019 m. balandžio mėnesius Panevėžio TLK apsilankė arba su ligonių kasos specialistais mokyklose susitiko per 300 Panevėžio miesto abiturientų iš 8 mokyklų. Tokiu būdu jie įgijo žinių  apie privalomojo sveikatos draudimo (PSD) sistemą, jos principus, draudimo galimybes, Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK) svarbą ir kt.

 

  Gimnazistai susidomėję žiūrėjo vaizdo medžiagą apie sveikatos apsaugos sistemą. Panevėžio TLK nuotrauka.

 

Juozo Miltinio gimnazijos abiturientai buvo vieni iš atidžiausių klausytojų ir aktyviausiai diskusijoje dalyvavusių mokinių. Gimnazistai taip pat demonstravo geras žinias surengtoje viktorinoje ir  parodė, kad informacija apie PSD bei sveikatos priežiūrą jiems įdomi ir aktuali.

 

Svečiai teisingai atsakė į klausimus, koks asmuo laikomas apdraustuoju PSD, ar padaroma žala Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetui sužalojus kitą asmenį, kiek kainuoja sudėtinga tulžies pūslės pašalinimo operacija, kur pirmiausia pacientas turėtų kreiptis, jei negavo išsamios informacijos iš gydančio gydytojo ar skyriaus vedėjo, kurių ligų pasekmių siekiama išvengti vykdant prevencinę širdies ir kraujagyslių ligų programą, kam reikalingi skiepai ir kt.

 

DSC_3551 - Copy.JPGApie teisininko darbą ir medicinos teisės specifiką abiturientams papasakojo Administravimo skyriaus vyresnysis specialistas Marius Budreika. Panevėžio TLK nuotrauka.

 

Prieš užduodant klausimus, mokiniams pirmiausia parodyta vaizdo medžiaga apie sveikatos apsaugos sistemą –  kaip ji veikia, kas ir kaip apmoka gyventojų sveikatos priežiūros paslaugas, dėl ko PSD sistemoje svarbu išlaikyti visuotinumo ir solidarumo principus, taip pat pristatytos PSDF biudžeto pajamos, išlaidų sritys, ligonių kasų teikiamos administracinės paslaugos. Keli įstaigos specialistai papasakojo apie savo darbo specifiką.

 

Panevėžio TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sigita Paulauskienė abiturientus supažindino su valstybės lėšomis draudžiamų asmenų kategorijomis, PSD nepertraukiamumo svarba ir įmokomis, sveikatos draudimo tvarka, mokinių ir studentų PSD detalėmis ir pan. Mokiniai įspėti, kad jiems neužilgo reikės patiems pradėti rūpintis savo PSD, aiškinta, kaip nesielgti, kad nesusidarytų žala PSDF biudžetui.

 

DSC_3561 - Copy.JPGS. Paulauskienė abiturientus supažindino su PSD nepertraukiamumo svarba,  studentų PSD detalėmis ir kt. Panevėžio TLK nuotrauka.

 

Gimnazistai ir juos atlydėjusi karjeros planavimo, žmogaus saugos ir ekonomikos mokytoja Giedrė Valaitienė uždavė daug klausimų ligonių kasos specialistams. Svečius domino, kaip reikia mokėti PSD įmokas – jos nuskaitomos ar būtina mokėti savarankiškai, kur galima susimokėti šias įmokas, kiek kainuotų gydymas nedraustam asmeniui, kaip elgtis baigus mokyklą, jei studijos  prasideda tik spalio mėnesį, jei planuojama po keletą mėnesių per metus padirbėti užsienyje, ar užtenka turimo sveikatos draudimo nebesimokant ir dirbant su individualios veiklos pažymėjimu ar verslo liudijimu ir kt.

 

Panevėžio TLK specialistai atsakė į užduotus klausimus ir džiaugėsi, kad mokiniai atvyko nusiteikę rimtai išsiaiškinti daugelį jiems rūpimų dalykų.

 

Įstaigos siekis yra suteikti jaunimui – būsimiems studentams ar darbuotojams – pradinių žinių apie PSD sistemą, jos principus, paaiškinti, kur kreiptis, kaip elgtis vienose ar kitose situacijose.   

 

Panevėžio teritorinės ligonių kasos informacija

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Angelė Valentinavičienė

Panevėžio teritorinės ligonių kasos

Administravimo skyriaus vyriausioji specialistė

Tel. (8 45) 526911, mob. +370 645 58016

El. p. angele.valentinaviciene@vlk.lt 


Ligonių kasos kviečia:
 
Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5) 232 2222. ​