Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Abiturientams rūpi netapti skolininkais
Naujienos
Abiturientams rūpi netapti skolininkais
2018-02-12

Panevėžio teritorinė ligonių kasa (Panevėžio TLK) toliau tęsia bendradarbiavimą su Panevėžio gimnazijomis pagal Panevėžio miesto savivaldybės inicijuotą jaunimo profesinio orientavimo projektą. Vasario mėnesį ligonių kasos specialistai surengė net tris susitikimus su panevėžiečiais abiturientais: lankytasi Juozo Miltinio ir Raimundo Sargūno gimnazijose, o dvi 5-osios gimnazijos abiturientų grupės atvyko į Panevėžio TLK.

 

DSC_2084.JPG 

Juozo Miltinio gimnazijos paskutiniųjų klasių moksleiviai į susitikimą su ligonių kasos atstovais susirinko gausiausiai. Panevėžio TLK nuotrauka.

 

Visų susitikimų tikslas – supažindinti studentų, savanorių ar dirbančių asmenų gretas netrukus papildysiančius jaunus žmones su privalomojo sveikatos draudimo (PSD) sistema, jos principais, įmokų mokėjimo tvarka, draudimo galimybėmis, Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK) svarba ir kt. dalykais. Tuo pačiu trumpai pristatyta ligonių kasų veikla ir struktūra, įsidarbinimo galimybės.

 

DSC_2121.JPG 

Raimundo Sargūno gimnazijos abiturientai susidomėję klausėsi Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėjos Sigitos Paulauskienės, aiškinusios jiems, ką reikia įsidėmėti apie privalomąjį sveikatos draudimą. Panevėžio TLK nuotrauka.  

 

Kad mokiniai labiau įsimintų tai, ką išgirdo, po informacijos pateikimo per viktoriną patikrintos jų žinios, o už teisingus atsakymus abiturientai apdovanoti. Gimnazistų prašyta prisiminti, koks Panevėžio TLK ir bendras PSDF biudžetas, kas jį tvirtina, kiek PSD neapdraustam asmeniui kainuotų vienoks ar kitoks gydymas, klausta, keliose šalyse galioja ESDK ir koks gali būti ilgiausias jos galiojimo laikas, dėl kokių ligų galima nemokamai profilaktiškai pasitikrinti sveikatą, koks PSD įmokos dydis įmokas mokantiems savarankiškai, kiek laiko gali būti draustas PSD valstybės lėšomis vienas iš tėvų, auginantis 1 vaiką arba du ir daugiau vaikų ir kt.

 DSC_2162 - Copy.JPG

Antrojoje 5-osios gimnazijos abiturientų grupėje buvo ne vienas gimnazistas, ypač tiksliai įsidėmėjęs svarbiausius su sveikatos draudimu susijusius dalykus. Panevėžio TLK nuotrauka.

 

Dauguma gimnazistų į susitikimą atvyko pirmiausia norėdami išgirsti atsakymą į klausimą, kaip, išėjus į savarankišką gyvenimą, reikia rūpintis PSD, kad netektų tapti skolininkais. Jaunuolius domino ir savanoriška veikla – ar išvykus į užsienį dirbti savanoriais, yra galimybė apsidrausti PSD Lietuvoje. Taip pat ne vienam aktualus pasirodė sveikatos draudimo klausimas pasirinkus studijas kitoje Europos Sąjungos ar Europos ekonominės erdvės šalyje, teirautasi, kaip išsiaiškinti, ar nesi skolingas PSD, kada jį reikia mokėti ir kt. Į viktorinos klausimus ypač tiksliai ir greitai atsakinėjo 5-osios gimnazijos mokiniai, puikias žinias bei atidumą parodė ir Raimundo Sargūno gimnazijos abiturientai. Kiek sunkiau atsakyti į klausimus sekėsi gausiausiai į susitikimą su ligonių kasos specialistais susirinkusiems Juozo Miltinio mokyklos gimnazistams.

 

 

Į klausimus apie sveikatos draudimą 5-osios gimnazijos abiturientai atsakinėjo puikiai ir su nuotaika. Panevėžio TLK nuotrauka.

 

Panevėžio TLK neabejoja, kad per šį projektą Panevėžio abiturientai įsimins bent dalį jiems pateiktos informacijos ir, pradėję savarankišką gyvenimo kelią, jau turės pradinių žinių apie sveikatos draudimą ir sveikatos priežiūrą.

 

Praėjusių metų pabaigoje Panevėžio TLK surengė susitikimus su Kazimiero Paltaroko ir „Minties" gimnazijų paskutinių klasių mokiniais, o kovo ir balandžio mėnesiais tokie susitikimai numatyti Vytauto Žemkalnio ir Juozo Balčikonio gimnazijose.

 

Panevėžio teritorinės ligonių kasos inf.

 

Ligonių kasos kviečia:


Rūpimus klausimus galite pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888.