Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > A. Sasnauskas tiki, kad teisingumą pavyks rasti
Naujienos
A. Sasnauskas tiki, kad teisingumą pavyks rasti
2014-11-18

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) direktorius Algis Sasnauskas apeliacine tvarka skųs Vilniaus apygardos teismo priimtą sprendimą. A. Sasnauskas tvirtina nepadaręs jokio nusižengimo, tik gynęs pacientų ir ligonių kasų darbuotojų interesus, ir tiki, kad Lietuvoje, kuri yra teisinė valstybė, pavyks rasti tiesą.

 

 A. Sasnausko teigimu, jis ir jo vadovaujama institucija dirbo ir dirba skaidriai, laikydamasi įstatymų, visada siekia užtikrinti, kad Privalomojo sveikatos draudimo fono lėšos (PSDF) būtų naudojamos efektyviai, neauginant kaštų būtų suteikiama vis daugiau ir efektyvių paslaugų, ieškoma būdų mažinti eiles, nuperkami vis didesni kiekiai pacientų gydymui reikalingų medicinos priemonių, vaistų.

 

 

 VLK direktorius Algis Sasnauskas.  G. Savickio nuotr., ELTA 

 

Jo iniciatyva įdiegtos naujovės, mūsų šalyje veikiančios jau keletą metų, jau duoda konkrečių teigiamų rezultatų. Pavyzdžiui, praėjusiais metais viešųjų pirkimų būdu sezoninės gripo vakcinos buvo nupirkta net 25 proc. pigiau nei ankstesniais metais, kas leido įsigyti didesnį jų kiekį ir nemokamai paskiepyti daugiau žmonių. Be to, jau antrus metus sėkmingai vykdomos derybos su vaistų gamintojais dėl vienetinių vaistų kainos Lietuvai ir tik po to šie gaminiai perkami viešųjų pirkimų būdu. Būtent ši naujovė vien per dvejus metus jau leido sutaupyti beveik 14 mln. litų, kurie yra panaudojami didesniam inovatyvių vaistų kiekiui įsigyti. Yra perkami vaistai neišnešiotiems kūdikiams, vėžiui ir kitoms sudėtingoms ligoms gydyti.

 

Todėl, A. Sasnausko nuomone, vykstančiais pokyčiais vaistų rinkoje yra nepatenkintos farmacijos kompanijos, kurios negali valstybei parduoti vaistų brangiau ir mažesniais kiekiais.

 

„Eidamas šias pareigas daug kam buvau nepatogus, nes laikydamasis teisės aktų neleisdavau priiminėti vienokių ar kitokių sprendimų, dėl kurių būtų neracionaliai naudojamas PSDF biudžeto lėšos. Ligonių kasoms yra svarbūs pacientų interesai, todėl visada su komanda siekėme užtikrinti, kad PSDF lėšomis pacientai gautų maksimalią naudą, nes šiame fonde yra žmonių pinigai. Todėl jie turi būtų naudojami efektyviai, skaidriai, turi padėti žmonėms pasveikti, gelbėti jų gyvybes, o ne tapti suinteresuotų grupių taikiniu", – tvirtina A. Sasnauskas.

 

A.Sasnauskas įsitikinęs, kad susidariusi situacija yra provokacija, suinteresuotų grupių bandymas gauti daugiau PSDF lėšų, o jam pasipriešinus šiems interesams sulaukta būtent tokios reakcijos. Nepaisant to, jis tiki, kad teisingumas triumfuos ir teisybę pavyks rasti.

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Lina Bušinskaitė

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos

Ryšių su visuomene skyriaus vedėja

Tel. (8 5) 236 4105, mob. tel. 8 687 41445

El. paštas lina.businskaite@vlk.lt


     Kviečiame apsilankyti VLK profilyje Facebook: https://www.facebook.com/vlk.lt

Rūpimus klausimus galima pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono

numeriu 8 700 88888.