Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Aštuntokai domėjosi ligonių kasos darbuotojų profesijomis
Naujienos
Aštuntokai domėjosi ligonių kasos darbuotojų profesijomis
2015-02-27

Panevėžio teritorinėje ligonių kasoje (TLK) apsilankė beveik 30 Panevėžio „Saulėtekio" progimnazijos 8 klasės mokinių. Taip jie paminėjo mokyklos organizuojamą ugdymo karjerai dieną.

 

Moksleiviai susipažino su ligonių kasos veikla, sužinojo, kokią teritoriją Panevėžio TLK aptarnauja, domėjosi, kokių profesijų specialistai dirba Panevėžio TLK, koks jų veiklos pobūdis, taip pat išgirdo, kuo naudingas privalomasis sveikatos draudimas, kodėl mokiniai ir kiti apdraustieji valstybės lėšomis gydomi nemokamai, kaip elgtis, kad tėvams netektų atlyginti vaiko padarytos žalos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetui ir kt.  

 

 

 Panevėžio TLK vadovas Jonas Narbutas žemėlapyje moksleiviams parodė, kokią veiklos teritoriją aptarnauja Panevėžio TLK. Panevėžio TLK nuotrauka.

 

Kadangi aštuntokams rūpėjo plačiau sužinoti apie profesijas, Panevėžio TLK vadovas Jonas Narbutas papasakojo, ką ir kaip jo vadovaujamoje įstaigoje dirba medikai, pastebėjo, kad gydytojas gali dirbti ne tik poliklinikoje ar ligoninėje. Teisininko ligonių kasoje darbo specifiką, reikalingus gebėjimus ir asmenines savybes pristatė Administravimo skyriaus vyriausioji specialistė Toma Šeštokienė, apie ekonomisto profesiją ir savo darbą pasakojo Sutarčių skyriaus vyresnioji specialistė Kamilė Kakariekienė. Svečiams taip pat aiškinta, ką ligonių kasoje veikia ryšių su visuomene specialistas, kuo ši profesija panaši ir kuo skiriasi nuo žurnalisto.

 

Nors į įstaigą „Saulėtekio" progimnazijos aštuntokai atvyko beveik nežinodami, kuo Lietuvos gyventojams gali būti naudinga ligonių kasa ir privalomasis sveikatos draudimas, atsakydami į Panevėžio TLK specialistų pateiktus klausimus įrodė, kad jų pasakojimų klausėsi gana atidžiai: į daugelį klausimų mokiniai sugebėjo atsakyti teisingai ir laimėti prizų.

 

 

 

 

Jaunieji svečiai ir ligonių kasai reikalingomis profesijomis domėjosi, ir į klausimus apie ligonių kasų veiklą atsakinėjo. Panevėžio TLK nuotrauka.

 

Aštuntokų auklėtoja Elvyra Rūkštelienė tvirtino, kad apsilankymu Panevėžio TLK vaikai liko patenkinti, iš įstaigos išvyko pilni įspūdžių ir naujos informacijos, kuria pasidalijo su jaunesniais mokiniais. Daug naujo, ko nė nesitikėjo, anot mokytojos, sužinojo ir ji pati kartu su kolege.

 

Išlydint svečius jiems įteiktos Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos išleistos knygelės „Sveikatos priežiūra Lietuvoje: tai, ką svarbu žinoti kiekvienam". „Saulėtekio" progimnazijos bendruomenė – pirmoji, gavusi šį gyventojams aktualų leidinį. Panevėžio ir Utenos apskrityse jis bus dalijamas gydymo ir kitose įstaigose, taip pat per įmones ir organizacijas.

 

Panevėžio teritorinės ligonių kasos informacija

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Angelė Valentinavičienė

Panevėžio teritorinės ligonių kasos

Administravimo skyriaus vyriausioji specialistė

Tel. (8 45) 526911, mob. +370 645 58016

El. p. angele.valentinaviciene@vlk.lt 

 

 

Visi gyventojai rūpimus klausimus gali pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba

ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888.