Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Panevėžio teritorinė ligonių kasa jau pasirašė visas sutartis su sveikatos priežiūros įstaigomis
Naujienos
Panevėžio teritorinė ligonių kasa jau pasirašė visas sutartis su sveikatos priežiūros įstaigomis
2012-03-23

Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK) pirmoji šalyje šiandien baigė pasirašyti sutartis su visomis sveikatos priežiūros įstaigomis. Iš viso Panevėžio TLK šiais metais pasirašė 198 sutartis (pernai – 194) dėl stacionarinių, specializuotų ambulatorinių (konsultacijų), pirminės sveikatos priežiūros, slaugos ir palaikomojo gydymo, greitosios medicinos pagalbos paslaugų teikimo. Iš jų 102 sutartys buvo sudarytos su Panevėžio TLK veiklos zonos, likusios – su kitų TLK veiklos zonos įstaigomis.

Sutarčių pasirašymo pagrindas – Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžete numatytos lėšos asmens sveikatos priežiūros paslaugų išlaidoms apmokėti. Panevėžio teritorinei ligonių kasai šiemet šioms reikmėms iš PSDF biudžeto teko apie 28 mln. Lt mažiau nei pernai (iš viso skirta apie 392 mln. Lt). Nepaisant to, derybos vyko sklandžiai ir visas sutartis ši kasa pasirašė pirmoji. Tuo tarpu kitose TLK pats darbo įkarštis. Nors dalis sutarčių dėl sveikatos priežiūros paslaugų teikimo privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems asmenims ir šių paslaugų išlaidų apmokėjimo pasirašyta, kitos – dar derinamos ir pasirašomos.