Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Ligonių kasos skatina naudotis e. paslaugomis
Naujienos
Ligonių kasos skatina naudotis e. paslaugomis
2010-10-07

Vis daugiau randasi žmonių, kurie, naudodamiesi ligonių kasų elektroninėmis paslaugomis, nori sužinoti ir sužino apie savo draustumą, prisirašymą prie gydymo įstaigos, jiems suteiktas sveikatos priežiūros paslaugas ir išduotus kompensuojamuosius vaistus. Iš viso nuo šių metų pradžios iki spalio pradžios ligonių kasų e. paslaugų sistemoje užregistruota beveik aštuoni tūkstančiai vartotojų, apsilankiusių beveik 110 tūkstančių kartų. 

 

Kadangi per Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainę senaversija.vlk.lt gauname nemažai įvairių klausimų, tai patariame dar plačiau naudotis ir tomis elektroninėmis paslaugomis. Duomenis į e. paslaugų sistemą įrašo paslaugas suteikusių gydymo įstaigų ir vaistinių, išdavusių kompensuojamuosius vaistus, darbuotojai. Sistemoje nurodomas paslaugas suteikusios gydymo įstaigos pavadinimas ir kodas, apsilankymo data, gydytojo pavardė, paslaugos kodas, pavadinimas, kaina balais, diagnozė ir kita. Žinant paslaugos teikimo metu taikomą santykinio dydžio – balo vertę (dabar daugumai paslaugų taikoma vieno balo vertė – 0,89 Lt) galima apskaičiuoti, kiek kainavo jūsų gydymas, t. y. kiek lėšų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto sumokėta gydymo įstaigai už jums suteiktas paslaugas ar kompensuojamuosius vaistus.

Pavyzdžiui, apsilankymas ir konsultacija pas gydytoją specialistą (endokrinologą, gastroenterologą, hematologą, kardiologą ir kt.) įvertintas 40,2 balo, tad nuo 2010 m. spalio 1 d., kai balo vertė padidėjo iki 0,89 Lt, ligonių kasos už tokią konsultaciją sumoka 35,78 lito. Jei endokrinologas, gastroenterologas (echoskopu) ar kardiologas atlieka tyrimą (echoskopu ar veloergometru), taikomas 50,9 balo įvertis, už paslaugą mokama 45,3 lito. Už gydymo ligoninėje paslaugas iš PSDF biudžeto mokamos gerokai didesnės sumos (priklausomai nuo ligos ir gydymo) – nuo kelių iki keliolikos tūkstančių litų. Sudėtingų operacijų kainos gali siekti ir kelis šimtus tūkstančių litų. Visas asmens sveikatos priežiūros paslaugų kainynas skelbiamas VLK interneto svetainėje (kainos nurodytos balais) .

Tad naudodamiesi e. paslaugomis galite pamatyti jums suteiktų ir PSDF biudžeto lėšomis apmokėtų sveikatos paslaugų gana išsamų vaizdą. Primename, kad ligonių kasų e. paslaugos vartotojams prieinamos prisijungus prie viešųjų e. paslaugų sistemos – Elektroninių valdžios vartų www.epaslaugos.lt. Prisijungti prie šios sistemos galima trimis būdais: per interneto banką (jei naudojatės interneto banko paslaugomis), naudojantis naujo pavyzdžio asmens tapatybės kortele ir specialiu kompiuteryje esančiu skaitytuvu (tokios kortelės išduodamos nuo 2009 m., jose yra įdiegti skaitmeniniai sertifikatai) arba 2 ar 3 klasės asmeniniu skaitmeniniu sertifikatu, išduotu Skaitmeninio sertifikavimo centre.

Jei naudodamiesi sistema norėsite daugiau sužinoti apie jums gydymo įstaigose suteiktas paslaugas ir išduotus vaistus arba jei pastebėsite netikslumų, patartume kreiptis į gyvenamosios vietos teritorinę ligonių kasą.