Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Aptarta korupcijos prevencija sveikatos apsaugos sistemoje
Naujienos
Aptarta korupcijos prevencija sveikatos apsaugos sistemoje
2010-09-07

Rugsėjo 7 d. Valstybinėje ligonių kasoje prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) lankėsi Europos kovos su sukčiavimu ir korupcija sveikatos apsaugoje tinklo prezidentas Paul Vincke. Renginio metu buvo aptarta korupcijos ir sukčiavimo prevencija Europos sveikatos sistemose ir pristatytos Lietuvos ligonių kasų įgyvendinamos korupcijos prevencijos priemonės.

 

Svečias pristatė nevyriausybinę organizaciją – Europos kovos su sukčiavimu ir korupcija sveikatos apsaugoje tinklą, kuri koordinuoja šią organizaciją sudarančių Europos šalių pastangas kurti ir taikyti efektyvias korupcijos ir sukčiavimo prevencijos priemones ne tik nacionaliniu, bet ir tarptautiniu mastu.

VLK korupcijos prevencijos komisijos pirmininkė Ženeta Logminiene supažindino svečią su neseniai patvirtinta VLK korupcijos prevencijos programa ir priemonėmis, kuriomis Lietuvoje siekiama sumažinti korupcijos pasireiškimo riziką. Taip pat buvo pristatytos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų naudojimo kontrolės ir žalos atlyginimo priemonės, Lietuvos vaistų rinkos problemos ir naujovės bei numatomos priemonės pigesnių vaistų vartojimui skatinti.

Visuose pranešimuose buvo pažymėta, kad įvairių institucijų bendradarbiavimas yra viena iš sąlygų, užkertančių kelią korupcijai: svarbu ne tik disponuoti ir keistis informacija, bet ir turėti galimybę gilinti žinias, naudotis jau sukurtais korupcijos rizikos vertinimo metodais, būti ne pasyviu viešųjų finansų naudojimo sveikatos apsaugai užtikrinti stebėtoju, o aktyviai dalyvauti kuriant efektyvius šių lėšų apsaugos nuo sukčiavimo ir neracionalaus naudojimo mechanizmus.

Svečias pažymėjo, kad ligonių kasų įgyvendinamos korupcijos prevencijos priemonės galėtų būti pristatytos ir tarptautiniuose renginiuose kaip geros praktikos pavyzdys.

VLK direktoriaus pavaduotojas Vytautas Kriauza pažymėjo, kad tolesnis bendradarbiavimas su Europos kovos su sukčiavimu ir korupcija sveikatos apsaugoje tinklu padės VLK skaidriai ir efektyviai naudoti Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšas apdraustųjų sveikatos priežiūros išlaidoms kompensuoti.