Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Nuo liepos ligonių kasos už gydymo paslaugas mokės daugiau
Naujienos
Nuo liepos ligonių kasos už gydymo paslaugas mokės daugiau
2010-07-01

Nuo šių metų liepos 1 d. įsigaliojus sveikatos apsaugos ministro įsakymams, daugelio asmens sveikatos priežiūros paslaugų bazinių kainų balo vertė didinama nuo 0,81 iki 0,84 lito.

 

Vienu iš prioritetų ir toliau lieka pirminė ambulatorinė sveikatos priežiūra – metinės lėšų sumos, skiriamos už vieną prirašytą gyventoją, vieno balo vertė, palyginti su kitų sveikatos priežiūros paslaugų bazinių kainų balo verte, yra viena didžiausių – lygi 0,89 lito. Tokia pati ir skatinamųjų paslaugų bazinių kainų balo vertė – 0,89 lito, o priedo už gerus darbo rezultatus 1 balas ir toliau lieka lygus 1 litui. Greitosios medicinos pagalbos paslaugų bazinių kainų balo vertė didėja nuo 0,81 iki 0,86 Lt, o priedo, skiriamo už gerus greitosios medicinos pagalbos darbo rezultatus, 1 balas taip pat išlieka lygus 1 litui.

Slaugos ir palaikomojo gydymo, paliatyviosios pagalbos paslaugų bazinių kainų 1 balo vertė padidėjo nuo 0,81 iki 0,84 lito. Tiek pat didėjo ir ambulatorinės specializuotos asmens sveikatos priežiūros paslaugų bazinių kainų balo vertė.

Atsiskaitant už brangiuosius tyrimus bei procedūras taikomas „plaukiojančio“ balo principas: sveikatos apsaugos ministro įsakyme nustatyta, kad šių paslaugų bazinių kainų balo vertė negali būti didesnė nei 0,84 Lt, išskyrus intervencinės radiologijos procedūras, kurių balo vertė pakilo nuo 0,81 iki 0,89 lito. Iki 0,84 Lt padidėjo ir stacionarinių paslaugų bazinių kainų balo vertė.

Medicininės reabilitacijos ir sanatorinio gydymo paslaugų bazinių kainų balo vertė taip pat šoktelėjo iki 0,84 lito. Taip bus mokama ir už paslaugas, teikiamas pagal priešvėžines – gimdos kaklelio, krūties, prostatos bei storosios žarnos – programas, širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos, vaikų krūminių dantų dengimo silantais bei transplantacijos programas.

Nuo 0,81 Lt iki 0,84 lito padidėjo dantų protezavimo paslaugų, ortodontinio aparato (plokštelės) ir vienos breketų sistemos bazinės kainos balo vertė.

Taip padidinus sveikatos priežiūros paslaugų balo vertę, gydymo įstaigos šių metų antrąjį pusmetį už suteiktas paslaugas gautų 47,3 mln. litų daugiau nei planuota tvirtinant 2010 metų PSDF biudžetą. Šios lėšos bus skiriamos iš PSDF biudžeto rezervo.

Atkreipiame dėmesį, kad už asmens sveikatos priežiūros paslaugas, suteiktas privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems (apsidraudusiems) pacientams, gydymo įstaigoms sumoka ligonių kasos, vadovaudamosi sveikatos apsaugos ministro įsakymuose patvirtintomis paslaugų bazinėmis kainomis.

Asmens sveikatos priežiūros įstaigos vadovas arba jo įgaliotas asmuo privalo užtikrinti, kad pacientai būtų informuoti apie įstaigoje teikiamas paslaugas ir apie galimybę nemokamai profilaktiškai pasitikrinti sveikatą. Taip pat turi būti informuojama, kur pacientai galėtų kreiptis sveikatos priežiūros įstaigos nedarbo metu.