Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Ligonių kasose aptarta korupcijos prevencija
Naujienos
Ligonių kasose aptarta korupcijos prevencija
2010-05-25

Valstybinėje ligonių kasoje prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) aptarta korupcijos prevencija sveikatos apsaugos sistemoje. Pranešimą apie korupciją ir korupcijos tyrimus šioje srityje perskaitė Transparency International Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas. Paskui buvo diskutuojama, kokios efektyvios ilgalaikės priemonės galėtų mažinti korupciją sveikatos apsaugos sistemoje.

 

VLK korupcijos prevencijos koordinavimo ir kontrolės komisijos pirmininkė Ženeta Logminiene supažindino dalyvius su VLK korupcijos prevencijos programos ir Korupcijos prevencijos priemonių įgyvendinimo 2010–2011 metų plano projektais. Ligonių kasoms svarbu imtis korupcijos prevencijos ir mažinimo pagrindinių institucijos funkcijų srityje – Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų panaudojimo apmokant už kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas, geriau apie tai informuoti apdraustuosius, pacientus.

Šiame aptarime taip pat dalyvavo Sveikatos apsaugos ministerijos, Specialiųjų tyrimų tarnybos, Valstybinės ir teritorinių ligonių kasų atstovai.