Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Dėl ortopedijos įmonių atsisakymo priimti ortopedinės avalynės užsakymus
Naujienos
Dėl ortopedijos įmonių atsisakymo priimti ortopedinės avalynės užsakymus
2010-04-15

Informuojame, kad šiuo metu kai kurios ortopedijos technines priemones gaminančios įmonės, pasirašiusios sutartis su VLK, gali nepriimti ortopedinės avalynės užsakymų iš pacientų. Tokie įmonių veiksmai nėra neteisėti, nes ortopedijos įmonės, vykdydamos 2010 m sutartį su VLK „Dėl apdraustųjų aprūpinimo ortopedijos techninėmis priemonėmis“, neturi teisės per mėnesį priimti daugiau užsakymų, nei gali kokybiškai pagaminti ortopedijos techninių priemonių. Savo gamybinius pajėgumus (turimą įrangą, darbuotojų skaičių, žaliavas) įmonės deklaruoja pasirašydamos sutartis su VLK.

 

Šiuo metu į kai kurias ortopedijos įmones dėl ortopedinės avalynės kreipiasi daugiau pacientų, nei įmonės pagal sutartinius įsipareigojimus gali priimti užsakymų ir juos įvykdyti.

Informuojame, kad ortopedijos įmonės, negalinčios aptarnauti visų į jas besikreipiančių pacientų, privalo jiems nurodyti artimiausią užsakymo priėmimo datą, o jei pacientas nesutinka laukti iki nurodytos datos, jis turi pasirinkti kitą ortopedijos įmonę, pagal savo gamybinius pajėgumus galinčią aptarnauti pacientus ir priimti ortopedinės avalynės užsakymus.

VLK duomenimis, 2010 metų balandžio mėnesį ortopedinės avalynės užsakymus dar gali priimti šios įmonės:

  • UAB „Baltic Orthoservice“,
  • UAB „Ortopedijos klinika“,
  • VšĮ „Vilties Žiedas“.

Ortopedijos įmonės, kurios 2010 metų balandžio mėnesį gali atsisakyti iš karto priimti ortopedinės avalynės užsakymus, yra šios:

  • AB „Ortopedijos technika“,
  • A. Astrausko firma „Pirmas žingsnis“,
  • UAB „Ortobatas“.