Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Ligonių kasų paslaugos internete
Naujienos
Ligonių kasų paslaugos internete
2010-01-14
Naudodamiesi ligonių kasų e. paslaugomis, galite sužinoti apie Jums suteiktas medicinos paslaugas ir išduotus kompensuojamuosius vaistus. Tai asmeninė informacija, todėl prieinama tik galintiems saugiai prisijungti prie Elektroninių valdžios vartų www.epaslaugos.lt – viešųjų e. paslaugų sistemos, kurioje kaupiami taip pat ir ligonių kasų duomenys.

 

Kokie duomenys saugiai pateikiami internete ir kaip veikia sistema

 

   Savo duomenis gali sužinoti kiekvienas, turintis prieigą prie interneto ir galintis saugiai prisijungti ir prisiregistruoti prie Elektroninių valdžios vartų www.epaslaugos.lt. Šioje sistemoje kaupiami duomenys apie asmenų prisirašymą prie gydymo įstaigų, jiems suteiktas sveikatos priežiūros paslaugas ir išduotus kompensuojamuosius vaistus. Čia rasite visus savo duomenis, gautus iš gydymo įstaigų ir vaistinių, sudariusių sutartis su ligonių kasomis.

Duomenis į sistemą įrašo paslaugas suteikusių gydymo įstaigų įgaliotieji darbuotojai, naudodamiesi tam skirta programine įranga. Prisiregistravę sistemoje Jūs sužinosite apie savo draustumą (priklausymą apdraustųjų kategorijai) ir prisirašymą prie gydymo įstaigų, apie ambulatorinio, stacionarinio gydymo, medicininės reabilitacijos paslaugas, suteiktas poliklinikoje, ligoninėje ar sanatorijoje, bei išrašytus vaistus. Duomenys pateikiami išsamiai: nurodomas gydymo įstaigos pavadinimas ir kodas, apsilankymo data, gydytojo pavardė, paslaugos kodas, pavadinimas, kaina, diagnozė ir kita.

Paslaugų kaina nurodoma ne litais, bet santykiniu dydžiu – balais, kurių vertė kiekvienais metais svyruoja ir priklauso nuo lėšų, surenkamų į Privalomojo sveikatos fondo biudžetą. Pavyzdžiui, 2009 m. daugumos paslaugų bazinių kainų 1 balas buvo lygus 0,89 lito. Tad žinant paslaugos teikimo metu taikomą balo vertę galima apskaičiuoti, kiek Jums kainavo gydymas (t. y. kiek lėšų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo sumokėta gydymo įstaigai už paslaugas ar vaistus).

Jei naudodamiesi sistema norėsite daugiau sužinoti apie Jums gydymo įstaigose suteiktas paslaugas ir išduotus vaistus arba jei pastebėsite netikslumų, prašome kreiptis į teritorinę ligonių kasą pagal Jūsų gyvenamąją vietą.

Šiuos duomenis kaupia ir teikia Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos pagal gydymo įstaigų ir vaistinių įrašus.

Ligonių kasų informacija apie Jums suteiktas sveikatos priežiūros paslaugas ir išduotus kompensuojamuosius vaistus prieinama tik identifikuojantis ir prisijungiant prie Elektroninių valdžios vartų www.epaslaugos.lt – viešųjų e. paslaugų sistemos. Sistemai nustačius Jūsų tapatybę, Jums bus pateikti tik Jūsų asmeniniai duomenys.

 

Kaip prisijungti prie sistemos

 

 1. Norėdami prisijungti prie ligonių kasų duomenų, prieinamų per Elektroninės valdžios vartų (EVV) portale https://www.epaslaugos.lt, pasirinkite paslaugą Galimybė pasitikrinti suteiktų medicininių paslaugų ir išrašytų medikamentų apimtį ir užsisakykite šią paslaugą.
 2. Pasirinkite vieną iš Jums tinkamų prisijungimo būdų:
  • prisijunkite per savo interneto banką, jei naudojatės interneto banko paslaugomis;
  • naudokitės naujo pavyzdžio asmens tapatybės kortele ir specialiu, kompiuteryje esančiu skaitytuvu. Tokios kortelės išduodamos nuo 2009 m., jose yra integruoti skaitmeniniai sertifikatai;
  • naudokitės 2 ar 3 klasės asmeniniu skaitmeniniu sertifikatu, išduotu Skaitmeninio sertifikavimo centre.
  Jums registruojantis EVV portale bus panaudoti tik Jūsų asmens duomenys – vardas, pavardė ir asmens kodas, nurodyti asmens tapatybės kortelėje, saugomi banke arba Sertifikavimo centre.
 3. Užsiregistravę ir patekę į EVV portalą bei iš sąrašo Paslaugų grupės gyventojams pasirinkę Galimybę pasitikrinti suteiktų medicininių paslaugų ir išrašytų medikamentų apimtį, Jūs iš karto galėsite peržiūrėti:
  • registracijos duomenis – informaciją apie Jūsų prisirašymą prie gydymo įstaigos ir draustumą privalomuoju sveikatos draudimu bei priklausymą apdraustųjų kategorijai;
  • suteiktas medicininės paslaugas: ambulatorinį gydymą Jūsų nurodytu laikotarpiu;
  • suteiktas medicininės paslaugas: stacionarinį gydymą už Jūsų nurodytą laikotarpį;
  • suteiktas medicininės paslaugas: sanatorinį gydymą Jūsų nurodytu laikotarpiu;
  • išduotus kompensuojamuosius vaistus Jūsų nurodytu laikotarpiu.

          

Nepamirškite nurodyti, kokio laikotarpio duomenis norite pamatyti!