Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Ligonių kasų vizijos ir vertybių formuluotės
Naujienos
Ligonių kasų vizijos ir vertybių formuluotės
2010-01-05

2009 m. pradžioje VLK atnaujino ligonių kasų misiją, kuri suformuluota taip:
Valstybinė ligonių kasa – sveikųjų ir sergančiųjų garantas – užtikrina apdraustųjų sveikatos priežiūrą, kompensuodama jos išlaidas, skaidriai ir efektyviai naudodama lėšas.

 

2009 metų pabaigoje patvirtinta ligonių kasų vizija ir vertybės.

Ligonių kasų vizija

Ligonių kasos – patikimos, atviros pokyčiams, profesionaliu darbu užtikrina sveikatos sistemos finansinį tvarumą, kad kiekvienas žmogus jaustųsi saugus ir galėtų naudotis privalomojo sveikatos draudimo teikiamomis galimybėmis.

Vertybės

Atsakomybė. Esame atsakingi už veiklos ir sprendimų poveikį visuomenei, laikomės prisiimtų įsipareigojimų ir siekiame pateisinti pasitikėjimą.

Pagarba. Kiekvienas mums svarbus toks, koks jis yra. Tikime, kad pagarba ir tarpusavio supratimas yra būtina sėkmingo darbo sąlyga.

Bendradarbiavimas. Esame geranoriški, vertiname savo darbuotojų ir partnerių profesionalumą bei pastangas, kartu siekiame bendrų tikslų ir ieškome geriausio sprendimo.

Naujosios strateginės formuluotės geriau atskleidžia šiandieninį ir ateities ligonių kasų siekį tenkinti visuomenės sveikatos apsaugos poreikius bei atitinka Lietuvos sveikatos sistemos reformavimo gaires.

Vizija grindžiama VLK apsisprendimu koncentruotai ir lakoniškai, nekartojant misijos ir vertybių aprašymo formuluočių, nusakyti ne tik tai, kokie mes norime būti po 10–20 metų, bet ir tai, kokią naudą gaus sveikatos priežiūros paslaugų vartotojai – Lietuvos žmonės.

VLK vertybių paaiškinimas

Atsakomybė. Mūsų misijoje pasakyta, kad ligonių kasos – tai garantas, vadinasi, pirmiausia tai reiškia atsakomybę. Atsakomybę už visus mūsų veiksmus, jų įtaką visos sistemos ateičiai, atsakomybę už vienokius ar kitokius sprendimus, galiausiai – atsakomybę kiekvieno žmogaus atžvilgiu. Jausdamiesi atsakingi už kiekvieną asmenį, siekiame jo pasitikėjimo. Turime būti patikimi. Tokie tapsime, jei laikysimės įsipareigojimų – visuomenei, žmogui, sau.

Pagarba. Visi esame skirtingi. Tiek dirbantieji kitų labui, tiek tie, dėl kurių dirbama. Todėl labai svarbu vieniems kitus gerbti: gerbti save, gerbti kitą, gerbti tai, ką darai, gerbti tuos, dėl kurių tai darai, taip pat gerbti tuos, su kuriais kartu dirbi. Geras darbo rezultatas gaunamas tada, kai yra tarpusavio supratimas. O tai iš dalies ir yra pagarba.

Bendradarbiavimas. Mūsų misijoje pasakyta, kad užtikriname sveikatos priežiūrą, kompensuodami jos išlaidas, skaidriai ir efektyviai naudodami lėšas. Tai reiškia bendrą darbą. Siekdami bendrų tikslų pozityviai mąstantys savo srities žinovai bendradarbiaudami visuomet suras geriausią, žmogui naudingiausią sprendimą.