Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Šiemet bus perkama daugiau vaistų onkologinėms ligoms gydyti
Naujienos
Šiemet bus perkama daugiau vaistų onkologinėms ligoms gydyti
2009-07-16

Š. m. birželio pabaigoje, pasibaigus viešojo pirkimo konkursams, buvo pasirašytos sutartys dėl 2009 m. centralizuotai perkamų vaistų onkologinėms ligoms gydyti. Šiemet, kaip ir pernai, nupirkta dešimties pavadinimų vaistų sergantiesiems storosios ir tiesiosios žarnos vėžiu, smegenų glialiniais navikais, agresyviu krūties vėžiu, inkstų, kiaušidžių vėžiu, lėtine mieloleukemija ir gastrointestininės stromos navikais, ne Hodžkino limfoma ir mielomine liga. Beveik visi šie vaistai priskiriami naujausioms medicinos technologijoms – biologinės terapijos preparatams.

 

2009-aisiais šiems medikamentams buvo skirta 20 proc. daugiau lėšų nei pernai. Atsižvelgiant į vaistų onkologinėms ligoms gydyti poreikį, gerokai buvo padidintos lėšos agresyviam krūties vėžiui gydyti – 33 procentais, inkstų vėžiui gydyti skirta dvigubai daugiau, storosios ir tiesiosios žarnos vėžiui gydyti – 20 proc. daugiau lėšų.

Kita vertus, šiemet sumažėjo beveik visų centralizuotai perkamų vaistų kainos, daugiausia – net 60 procentų – mažėjo kai kurių vaistų storosios ir tiesiosios žarnos vėžiui gydyti kainos. Geresnis finansavimas ir mažesnės kainos leido sudaryti sutartis dėl kur kas didesnio centralizuotai perkamų vaistų kiekio. Vaistų agresyviam krūties vėžiui gydyti šiemet nupirkta 47 proc. daugiau nei pernai. Tai leis šiemet pradėti dar apie 60 pacienčių gydymą. Šiuo metu centralizuotai perkamais vaistais gydoma apie 140 sergančiųjų agresyviu krūties vėžiu (metinio gydymo kurso kaina – apie 60 tūkst. litų).

Vaistų inkstų vėžiui gydyti nupirkta dvigubai daugiau nei pernai, todėl šiemet bus pradėtas 12 naujų pacientų gydymas (metinio gydymo kurso kaina – apie 130 tūkst. litų). Vaistų kiaušidžių vėžiui gydyti nupirkta beveik 42 proc. daugiau nei pernai – tai užtikrins dar 7 pacienčių gydymą (metinio gydymo kurso kaina – apie 90 tūkst. litų). Biologinės terapijos preparatų storosios ir tiesiosios žarnos vėžiui gydyti įsigyta beveik 18 proc. daugiau nei pernai. Gydymas šiais vaistais bus skiriamas 47 naujiems pacientams (metinio gydymo kurso kaina – 82 tūkst. litų).

Į centralizuotai perkamų vaistų ir medicinos pagalbos priemonių sąrašą įrašomi itin brangūs, vartojami pagal griežtas indikacijas vaistiniai preparatai bei medicinos pagalbos priemonės. Juos skiria atitinkamos srities specialistų konsiliumai. Ligoninių vaistinės šiuos vaistus gauna tiesiogiai iš tiekėjo. Centralizuotai perkamais vaistais pacientai gydomi nemokamai.