Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Privalomojo sveikatos draudimo taryboje
Naujienos
Privalomojo sveikatos draudimo taryboje
2009-05-14

Gegužės 8 d. įvykusiame Privalomojo sveikatos draudimo tarybos posėdyje buvo pateiktas ir aptartas patikslinto 2009 m. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto išlaidų paskirstymas. Tai atlikti buvo būtina, nes šių metų balandžio pabaigoje Seimas 6,4 proc. sumažino šių metų Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetą.

 

Šiemet iš PSDF biudžeto sveikatos priežiūros įstaigų teikiamoms paslaugų išlaidoms apmokėti iš viso teks 3 mlrd. 28 mln. 882 tūkst. litų, tai yra 6,2 proc. mažiau nei buvo numatyta praėjusių metų pabaigoje patvirtintame 2009 m. PSDF biudžete ir beveik tiek pat lėšų, kiek buvo išleista pernai.

Iš minėtų lėšų pirminei sveikatos priežiūrai šiemet teks per 880 mln. litų, t. y. 7,3 proc. mažiau nei buvo patvirtinta ankstesniame biudžete, o ambulatorinės specializuotos ir stacionarinės pagalbos paslaugoms planuojama skirti 2 mlrd. 148 mln. 261 tūkst. Lt, t. y. 5,7 proc. mažiau.

Posėdžio metu nemažai diskusijų sukėlė sveikatos apsaugos ministro sudarytos darbo grupės pasiūlymas mažinti asmens sveikatos priežiūros paslaugų bazinių kainų balo vertę. Tačiau, atsižvelgiant į vis sunkėjantį PSDF biudžeto pajamų surinkimą, šiam siūlymui iš esmės buvo pritarta. Tikėtina, kad daugelio sveikatos priežiūros paslaugų bazinių kainų balo vertė mažės nuo 1 Lt iki 0,89 lito.

Mažiau teks lėšų ir sveikatos programoms finansuoti. Joms šiemet skiriama 212 mln. 871 tūkst. litų. Valstybinės ligonių kasos specialistai siūlė 2009 m. nepradėti vykdyti naujų sveikatos programų, tačiau kai kurie Tarybos nariai manė, kad vertėtų pradėti vykdyti Storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos finansavimo programą. Valstybinė ligonių kasa ketina svarstyti šios programos finansavimo klausimą.

Posėdžio metu buvo pritarta patikslintam 2009 m. lėšų ortopedijos techninių priemonių įsigijimo išlaidoms kompensuoti paskirstymui pagal šių priemonių poklasius. Šiais metais iš PSDF biudžeto ortopedijos gaminiams iš viso skiriama apie 42 mln. 189 tūkst. litų. lėšų.