Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Privalomojo sveikatos draudimo taryboje
Naujienos
Privalomojo sveikatos draudimo taryboje
2009-03-18

Storosios žarnos vėžys yra viena iš dažniausių onkologinių ligų Lietuvoje, kasmet išaiškinama apie 1,5 tūkstančio naujų šios ligos atvejų. Ir apskritai Europoje ši vėžio liga yra antroji pagal dažnumą vyrų ir moterų mirties priežastis. Jei nustatomas ankstyvųjų stadijų storosios žarnos vėžys, jo gydymas gali būti efektyvus, tuo tarpu Lietuvoje dažnai aptinkamas III–IV stadijų storosios žarnos vėžys, kurį gydyti kur kas sunkiau.

 

Priminsime, jog Lietuvoje jau kelinti metai gana sėkmingai įgyvendinamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto finansuojamos gimdos kaklelio ir krūties vėžio prevencinės programos, taip pat vyrų priešinės liaukos vėžio ankstyvosios diagnostikos programa. Tad pagal Europos Sąjungos Tarybos atitinkamas rekomendacijas bei siekiant sumažinti sergamumą ir mirtingumą nuo storosios žarnos vėžio sveikatos apsaugos ministro sudaryta darbo grupė parengė, suderino su specialistais ir pateikė Privalomojo sveikatos draudimo tarybai jau ketvirtosios priešvėžinės – Storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos finansavimo programos bei jos paslaugų bazinių kainų projektą.

Šių metų kovo 17 dieną įvykusiame Privalomojo sveikatos draudimo tarybos posėdyje iš esmės buvo pritarta šiai Storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos finansavimo programai, numatant ją Lietuvoje pradėti įgyvendinti bandomojo projekto mastu šių metų antrajame pusmetyje.

Šiame PSD tarybos posėdyje taip pat buvo priimti nutarimai dėl ortopedijos techninių priemonių kompensavimą reglamentuojančių teisės aktų pakeitimų, dėl Ligų ir kompensuojamųjų vaistų joms gydyti A sąrašo bei dėl Kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių C sąrašo papildymų, dėl 2009 m. iš PSDF biudžeto centralizuotai perkamų vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių sąrašo tvirtinimo, buvo aptarti kiti aktualūs klausimai.