Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyvės lankėsi ligonių kasose
Naujienos
„Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyvės lankėsi ligonių kasose
2017-08-23

Projekto ,,Moksleiviai – į Vyriausybę" dalyvės Miglė Miglinaitė ir Ugnė Petrovaitė, siekiančios savo ateitį sieti su medicina, lankėsi Valstybinėje ligonių kasoje prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ir Vilniaus teritorinėje ligonių kasoje (Vilniaus TLK).

jgkggltul.jpg 

 Projekto ,,Moksleiviai – į Vyriausybę" dalyvė M. Miglinaitė ir VLK prie Sveikatos apsaugos ministerijos vadovas A. Baliukevičius. (VLK nuotr.)

 

Susitikimo su VLK vadovu Aurimu Baliukevičiumi metu moksleivės aptarė privalomojo sveikatos draudimo (PSD) naudą bei ligonių kasų veiklą. VLK vadovas džiaugėsi dalyvių noru visapusiškai domėtis Lietuvos sveikatos apsaugos sistema ir pasveikino dėl apsisprendimo ateityje rinktis medicinos studijas.

 

Projekto dalyvės VLK buvo supažindintos su Lietuvoje veikiančiu PSD draudimo modeliu, planuojamu ir vykdomu Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetu. Specialistai papasakojo, kaip gydymo įstaigoms mokama už Lietuvos apdraustiesiems teikiamas sveikatos priežiūros paslaugas. Taip pat susitikimo metu buvo aptarta, kokius klausimus ligonių kasoms gyventojai užduoda dažniausiai (vasaros sezono metu populiariausias klausimas – Europos sveikatos draudimo kortelė (ESDK) ir jos suteikiamos garantijos). Na, o apsilankiusios Vilniaus TLK, projekto dalyvės pasirūpino savo ESDK, vėliau – buvo supažindintos su visa šios TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus veikla.

12hgzdgh.jpg 

 Projekto ,,Moksleiviai – į Vyriausybę" dalyvės M. Miglinaitė ir U. Petrovaitė lankėsi Vilniaus TLK. (VLK nuotr.)

 

Projektą ,,Moksleiviai – į Vyriausybę" Lietuvos Respublikos Vyriausybė (LRV) kartu su Lietuvos moksleivių sąjunga, Nacionaline moksleivių akademija ir Lietuvos mokinių parlamentu organizuoja jau devintus metus iš eilės. Projekto metu gabiausi moksleiviai iš visos Lietuvos turi galimybę paskutinėmis vasaros savaitėmis atlikti praktiką LRV ar pasirinktoje ministerijoje. Praktikos metu sudaroma galimybė iš arti susipažinti su valstybės institucijų ir politikų kasdieniu darbu, stebėti posėdžius, dalyvauti įvairiuose susitikimuose.

 

Daugiau VLK nuotraukų galite rasti čia: goo.gl/zzEhe9

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Rimantas Zagrebajev

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos

Ryšių su visuomene skyriaus vedėjas 

Tel. (8 5) 236 4105

El. paštas rimantas.zagrebajev@vlk.lt

 

Ligonių kasos kviečia sekti:

 

 Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba 8 700 88888.