Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > „Expo Aukštaitija“ lankytojai ir vėl kviečiami prie ligonių kasos stendo
Naujienos
„Expo Aukštaitija“ lankytojai ir vėl kviečiami prie ligonių kasos stendo
2014-09-24

Tūkstančius lankytojų kasmet pritraukiančioje parodoje „Expo Aukštaitija“ jau antrus metus iš eilės savo stendą pristatys ir Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK). Rugsėjo 26–28 d. „Cido“ arenoje vyksiančioje parodoje  ligonių kasos specialistai pasiruošę ne tik atsakinėti į parodos dalyvių bei lankytojų, kuriuos domina privalomasis sveikatos draudimas, klausimus, bet ir suteikti galimybę pasitikrinti draustumą, gauti Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK) ar ataskaitą apie tai, kiek kainavo paciento gydymas ligoninėje, taip pat paaiškinti, ką reiškia ligų kodai, supažindinti su kompensuojamųjų vaistų kainynu ir kt.

 

 

Panevėžio TLK stendas 2013 m. vykusioje parodoje „Expo Aukštaitija“. Panevėžio TLK nuotrauka.  

 

Pakartotinį dalyvavimą parodoje paskatino tai, kad Panevėžio TLK stendas pernai sulaukė didžiulio susidomėjimo. Bene labiausiai Aukštaitijos gyventojams ir Panevėžio svečiams patiko įstaigos pasiūlyta galimybė vykstantiesiems ar vyksiantiesiems į Europos Sąjungos šalis parodos metu įsigyti ESDK. Tokių kortelių ne tik Panevėžio, bet ir kitų miestų gyventojams per tris dienas išduota beveik 200.

 

Apytiksliais skaičiavimais, 2013 m. prie Panevėžio TLK stendo apsilankė ir konsultavosi daugiau kaip 2000 parodos lankytojų ir dalyvių. Asmenims, kuriuos TLK specialistai konsultavo privalomojo sveikatos draudimo, dalyvavimo prevencijos programose, med. reabilitacijos ir kt. klausimais, išdalinta apie 5 tūkst. įvairių rūšių lankstinukų, keli šimtai skrajučių, supažindinančių su  teritorinių ligonių kasų pagrindinėmis veiklos sritimis. Tris dienas vykusioje viktorinoje „Kodėl man naudingas sveikatos draudimas?" jėgas išbandė apie 200 įvairaus amžiaus parodos lankytojų.

 

„Praėjusių metų patirtis mums buvo kaip įrodymas, kad ligonių kasų teikiamos paslaugos gyventojams yra aktualios, o klausimų ir problemų sprendimas kalbantis su gyventojais apie privalomąjį sveikatos draudimą ir sveikatos priežiūros paslaugų teikimą yra tikrai naudingi", – pastebi Panevėžio TLK direktorius Jonas Narbutas.

Europos sveikatos draudimo korteles galės įsigyti tie privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti asmenys, kurie artimiausiu metu ketina vykti į Europos Sąjungos šalis, Islandiją, Lichtenšteiną, Norvegiją ar Šveicariją. Norint gauti kortelę, prie ligonių kasos stendo jos specialistui reikės pateikti asmens tapatybę liudijantį dokumentą, užpildyti prašymą ir pasirašyti pasižadėjimą nenaudoti šios kortelės nutrūkus draustumui. 

 

Nuo 2013 m. rugpjūčio 1 d. visos teritorinės ligonių kasos pradėjo teikti  ataskaitas pacientams, gydytiems ligoninėse, apie jiems suteiktas asmens sveikatos priežiūros paslaugas ir tų paslaugų kainas. Gyventojai, gydęsi ligoninėje ir parodos metu ligonių kasos specialistui pateikę asmens tapatybę įrodantį dokumentą, taip pat galės gauti šias ataskaitas. Besinaudojantiesiems internetine bankininkyste bus paaiškinama, kaip panašias  ataskaitas rasti internete.

 

Visus, kurie nori pasitikrinti žinias privalomojo sveikatos draudimo klausimais ar daugiau sužinoti, kodėl naudinga būti apsidraudus, Panevėžio TLK atstovai kviečia dalyvauti viktorinoje „Ar viską žinai apie privalomąjį sveikatos draudimą?" Visų viktorinos dalyvių laukia „saldūs" klausimai, o teisingai atsakiusiųjų – Panevėžio TLK prizai. Viktorina prie Panevėžio TLK stendo rugsėjo 26 d. bus organizuojama nuo 16 iki 17 val., 27 d. – nuo 12 iki 13 val., 28 d. – nuo 11 iki 12 val.  

 

Panevėžio teritorinė ligonių kasa

 

Kontaktai žiniasklaidai:
     Angelė Valentinavičienė

Tel. (8 45) 526911, mob. +370 645 58016

El. paštas angele.valentinaviciene@vlk.lt

 

Visi gyventojai rūpimus klausimus gali pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba

ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888.