Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > „Atrask save“ projekto dalyviai domėjosi PSD klausimais
Naujienos
„Atrask save“ projekto dalyviai domėjosi PSD klausimais
2017-06-06

Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK) penktą kartą priėmė Lietuvos darbo biržos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (LDB) projekto „Atrask save" dalyvius – dar 15  jaunuolių, įgijusių aukštąjį išsilavinimą ir siekiančių rasti darbo. Nuo projekto pradžios Panevėžio TLK apsilankė daugiau kaip 70 jaunų žmonių, kurie išsamiai buvo supažindinti su privalomojo sveikatos draudimo (PSD) sistema, jos principais, PSD įmokų mokėjimu ir kt.  

 

Karjeros perspektyvomis besidomintys jaunuoliai, tarp kurių šį kartą buvo įgijusių vadybininko, verslo administratoriaus, kultūros istoriko, socialinio darbuotojo, ekologo, socialinio pedagogo, finansininko ir kt. specialybes, į ligonių kasą vyko ne tik ieškodami darbo, bet ir norėdami apskritai įgyti daugiau žinių, praversiančių jiems gyvenime.

 

Administravimo skyriaus vedėja Asta Levickienė projekto dalyviams papasakojo apie privalomojo sveikatos draudimo (PSD) sistemą ir principus, Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto išlaidas ir pajamas, PSD administravimą vykdančias institucijas, Panevėžio TLK biudžetą ir įstaigos struktūrą, vidaus teisės aktus, pareigybes, galimybes įsidarbinti ligonių kasoje ir kt.

 

DSC_1203.JPG 

A. Levickienė (pirma prie lango) projekto dalyviams papasakojo apie PSD sistemą ir principus. Panevėžio TLK    nuotrauka.

 

Svečiams taip pat pristatyta ligonių kasų misija ir vizija, vertybės, kokybės vadybos sistema, kalbėta apie PSDF biudžetui padarytos žalos išieškojimą, akcentuota, kad PSD garantuoja draudžiamiems asmenims sveikatos priežiūros paslaugų teikimą bei išlaidų už suteiktas paslaugas, vaistus ir medicinos pagalbos priemones kompensavimą. Tam, kad gautų šią garantiją, visi Lietuvos gyventojai  privalo nenutrūkstamai mokėti arba už juos yra mokamos nustatyto dydžio PSD įmokos.

 

Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Sigita Paulauskienė  aiškino, dėl ko gyventojai kreipiasi į  jos vadovaujamą skyrių ligonių kasoje, kokios administracinės paslaugos jame teikiamos, ką aktualu žinoti tėvams, auginantiems vaikus, ir kitoms draudžiamųjų grupėms, pasakojo apie tarpvalstybinę sveikatos priežiūrą, privalomojo sveikatos draudimo sąlygas ir kt.

 

 

  S. Paulauskienė  aiškino, dėl ko gyventojai kreipiasi į  jos vadovaujamą skyrių ligonių kasoje. Panevėžio TLK nuotrauka.

 

Kontrolės skyriaus specialistai supažindino su skyriaus veikla, pažymėjo, kad apsidraudusiems PSD už gydymą mokėti nereikia, o jei prašoma, visada reikia klausti, ar galima paslaugą gauti nemokamai. Jaunuoliai supažindinti su prevencijos programomis, galimybėmis gauti reabilitacinį gydymą, tyrimų ir siuntimų skyrimo tvarka ir kt.

 

Svečiai domėjosi, ar Lietuvoje kompensuojamos kitose Europos Sąjungos šalyse gautos būtinosios medicinos pagalbos paslaugos, jei ten nuvykstama be Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK), klausė, kurią kortelę pirmiausia reikia pateikti užsienyje, jei, be ESDK, įsigyjama dar ir banko kortelė, suteikianti sveikatos draudimą, teiravosi atsakymų į klausimus dėl kompensuojamųjų vaistų išrašymo, gydytojų kvalifikacijos kėlimo ir jų kompetencijos, diskutavo apie mokėjimus gydymo įstaigose, informacijos aiškumą bei jos trūkumą ir kt.

 

Atsakymus į savo klausimus svečiai išgirdo ne tik per pristatymą, bet ir lankydamiesi Gyventojų aptarnavimo, Kontrolės skyriuose. Projekto dalyviams parodytas filmas apie Panevėžio TLK 20 metų veiklą, pasiūlyta Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos ir Panevėžio TLK leidinių.  

 

DSC_1221.JPG 

 Kontrolės skyriaus specialistai jaunuolius supažindino su skyriaus veikla. Panevėžio TLK nuotrauka.

 

Jaunuolių, ieškančių darbo, susitikimus su įstaigų ir įmonių atstovais, įgyvendindami Lietuvos darbo biržos prie SADM projektą „Atrask save", organizuoja UAB „Inlinen" kartu su Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmais. Į projektą įsijungė visos ligonių kasos.

 

Panevėžio teritorinės ligonių kasos informacija

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Angelė Valentinavičienė

Panevėžio teritorinės ligonių kasos

Administravimo skyriaus vyriausioji specialistė

Tel. (8 45) 526911, mob. +370 645 58016

El. p. angele.valentinaviciene@vlk.lt 

 

Rūpimus klausimus galima pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888. ​